Jedenastka 6. kolejki.

Od piątku do niedzieli rozegrano osiem meczów II ligi. Redakcja „Piłki Nożnej” tradycyjnie bacznie się im przyglądała i wybrała wyróżniających się graczy do jedenastki kolejki.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosła Garbarnia Kraków, która w Rybniku pokonała ROW 1964 aż 4:1. Było to drugie zwycięstwo w tym sezonie piłkarzy z Krakowa, ale styl w jakim zdobyli trzy punkty sprawił, że do jedenastki weekendu 6. kolejki II ligi nominowaliśmy trzech graczy Garbarni: Michała Mistrzyka, Patryka Serafina i Tomasza Ogara.

Liczną reprezentację mają tym razem także kluby górnicze. GKS Jastrzębie po świetnej końcówce doprowadziło od stanu 0:1 do wyniku 2:1, a świetne zawody rozegrali m.in. Kamil Szymura i Farid Ali. Ukrainiec już drugi raz znalazł się w jedenastce kolejki, podobnie jak Michał Bierzało z GKS-u Bełchatów. Stałym bywalcem wśród najlepszych graczy II ligi jest za to napastnik spadkowicza z Nice I ligi – Piotr Giel, którego wyróżniliśmy już po raz czwarty.

Jedenastka weekendu 6. kolejki II ligi (w nawiasie nazwa klubu i liczba nominacji w tym sezonie):
Wiesław Ferra (Gryf Wejherowo, 1) – Michał Mistrzyk (Garbarnia Kraków, 1), Kamil Szymura (GKS Jastrzębie, 2), Michał Bierzało (GKS Bełchatów, 2), Bartosz Sulkowski (Wisła Puławy, 2) – Mateusz Żebrowski (Legionovia Legionowo, 2), Adrian Laskowski (Warta Poznań, 3), Patryk Serafin (Garbarnia Kraków, 1), Farid Ali (GKS Jastrzębie, 2) – Tomasz Ogar (Garbarnia Kraków 1), Piotr Giel (GKS Bełchatów, 4).

pilkanozna.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni