Jedenastka 33. kolejki.

Za nami 33.kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszą jedenastką tej serii spotkań, która została wybrana przez redakcję portalu 2ligapolska.pl.

Bramkarz:
Wojciech Małecki (Kotwica Kołobrzeg) – to człowiek, który zatrzymał Stal Stalową Wolę w boju o trzy punkty z Kotwicą. Bramkarz drużyny z Kołobrzegu wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Kluczowym momentem meczu była jego skuteczna interwencja przy rzucie karnym egzekwowanym przez Tomasza Płonkę. Napastnik Stalówki próbował kilka razy zaskoczyć Małeckiego, ale ten był czujny do ostatniego gwizdka spotkania.

Obrońcy:
Radosław Sylwestrzak (Siarka Tarnobrzeg) – zwycięstwo Siarki nad GKS-em wcale nie było łatwe. Gospodarze, niemalże przez całe spotkanie odpierali ataki gości, którzy nawet w dziesiątkę próbowali swojego szczęścia. Bardzo dobrze defensywą kierował Sylwestrzak, który nie tylko rozbijał ataki GKS-u ale też studził emocje swoich młodszych kolegów, którzy wykazywali wielkie podekscytowanie z prowadzenia nad rywalem z tabeli.

Aleksandar Bajat (Legionovia Legionowo) – rosły i bardzo dobrze zbudowany Serb był najmocniejszym punktem defensywy Legionovii w szczególności przy groźny stałych fragmentach gry Rakowa.

Filip Korneta (Nadwiślan Góra) – skutecznie wyłączył z gry ofensywnej, lewe skrzydło Puszcza. Zaliczył wiele przechwytów, po których uruchamiał szybkie kontry siejące popłoch w defensywie „Żubrów”

Pomocnicy:

Łukasz Nadolski (Gryf Wejherowo) – jego drużyna wysoko wygrała z Błękitnymi na otarcie łez, a Nadolski ponownie udowodnił, że jest bardzo pożytecznym zawodnikiem zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Marcin Radzewicz (GKS Tychy) – Tyszanie zaprzepaścili swoją szansę na uzyskanie awansu w 33.kolejce. W Tarnobrzegu zawiodła skuteczność i brak pomysłu na akcje ofensywne. Mimo, to jednym z najlepszych graczy na placu był Radzewicz, który często siał zamieszanie w szeregach defensywnych Siarki. Był bliski zdobycia honorowego gola dla swojej drużyny, ale w sytuacji sam na sam z Beszczyńskim tylko trafił w boczną siatkę.

Mohamed Essam (Nadwiślan Góra) – szybki i techniczny Egipcjanin był najaktywniejszym graczem ofensywnym w szeregach gości. Do bardzo dobrego występu zabrakło mu gola. Asystował przy bramce Ceglarza.

Jarosław Wieczorek (Legionovia Legionowo) – napracował się zarówno w defensywie jak i ofensywnie w starciu z Rakowem. Był największym zagrożeniem dla rywala, jego dryblingi, strzały i podania były bardzo dobrej jakości, ale nie dała bramki Legionovii z ekipą z Częstochowy.

Mariusz Muszalik (ROW Rybnik) – ponownie dał jakość swojej drużynie, która dzięki remisowi w Puławach wywalczyła sobie utrzymanie. Muszalik efektownie kreował akcje ofensywne ROW-u i dołożył się do punkciku strzelając gola na 1:1.

Napastnicy:
Paweł Czychowski (Gryf Wejherowo) – autor dwóch trafień dla Gryfu w zwycięskim meczu nad Błękitnymi. Napastnik gospodarzy mógł się pokusić na zdobycie hat-tricka w tym spotkaniu, ale poprzestał dwóch golach, na które zdecydowanie zasłużył.

Daniel Koczon (Siarka Tarnobrzeg) – otworzył wynik w meczu z GKS-em i mógł dołożyć co najmniej jeszcze jedno trafienie ale zabrakło mu precyzji i skuteczności. Był bardzo aktywny i stwarzał dużo zagrożenia w obronie rywala.

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni