Jedenastka 32. kolejki.

Za nami 32.kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszą jedenastką tej serii spotkań, która została wybrana przez redakcję portalu 2ligapolska.pl.

Bramkarz:
Adrian Szady (Radomiak Radom) – znakomity występ młodego bramkarza Radomiaka w pojedynku z GKS-em Tychy. Szady wielokrotnie uchronił swoją drużynę przed utratą gola. Najwyraźniej służył mu klimat tego spotkania, które było oglądane przez ponad 10 tysięczną widownie. Golkiper Radomiaka popisał się kilkoma ekwibrylistycznymi interwencjami, która były nawet oklaskiwane przez miejscowych kibiców.

Obrońcy:

Radosław Sylwestrzak (Siarka Tarnobrzeg) – w momencie gdy drużyna Siarki musi sobie radzić bez swojego kapitana i filara defensywy, Konrada Stępnia, który leczy kontuzję, trener Gąsior stawia na Sylwestrzaka. Były obrońca Radomiaka przybył do Tarnobrzega w przerwie zimowej i spłaca dług zaufania w stosunku do szkoleniowca Siarki. Ponownie rozegrał dobre zawody, a jego drużyna zachowała czyste konto.

Mateusz Słodowy (Polonia Bytom) – Polonia dzięki skromnej jednobramkowej wygranej zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Komplet punktów niełatwo przyszedł dwukrotnemu mistrzowi Polski, który chwilami przeżywał intensywne ataki Nadwiślana Góra. Ostatecznie Bytomianie nie stracili bramki, gdyż była ona dobrze strzeżona przez defensywę dowodzoną przez Mateusza Słodowego.

Maciej Mysiak (Znicz Pruszków) – rosły obrońca Znicz ponownie przydał się przy stałych fragmentach gry. To za jego sprawą gospodarze wyszli na prowadzenie, które dało im spokój i możliwość kontrolowania przebiegu spotkania. Maciej Mysiak to bardzo pożyteczny zawodnik dla drużyny z Pruszkowa. Trener Banasik może wykorzystywać jego doświadczenie z wyższych lig zarówno w formacji defensywnej jak i ofensywnej.

Pomocnicy:

Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard) – kolejne dobre zawody rozegrał Fadecki i ponownie był największym zagrożeniem dla rywala. Zdobył dwie bramki, a pierwsza z nich była ozdobą spotkania z ROW-em Rybnik.

Michał Magnuski (Błękitni Stargard) – mimo, że nie poszedł w ślady swoich kolegów z drużyny (Fadeckiemu i Okuszce) i nie wpisał się na listę strzelców, to wtórował im w poczynaniach ofensywny. Przy jednym z golów asystował, a przy pozostałych miał swój wkład.

Marcin Stefanik (Siarka Tarnobrzeg) – kolejny raz poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Siarka na koniec sezonu złapała drugi oddech i odniosła kolejną wygraną, a jej kapitan ponownie trafił do bramki rywala, tym razem dwukrotnie.

Marcin Lachowski (Polonia Bytom) – autor jedynego gola i zwycięstwa nad Nadwiślanem, ponownie pokazał charakter i wolę walki, która zaowocowała wspomnianą bramką. Jak się okazała była ona bezcenna, gdyż zapewniła beniaminkowi utrzymanie w II lidze.

Paweł Kaczmarek (Znicz Pruszków) – najbardziej wartościowy gracz Znicza Pruszków, który udowadnia swoją klasę i niezwykłe umiejętności piłkarskie niemalże w każdym spotkaniu. Tym razem, również potrafił zagrać efektownie do partnerów z drużyny lub przytrzymać piłkę gdy wymagała tego sytuacja na boisku.

Mateusz Cholewiak (Stal Mielec) – jeden z największych pracusiów w szeregach Stali. W akcjach rywala wspiera swoją defensywę, a gdy trzeba uruchomić szybką kontrę, czy akcje skrzydłem Cholewiak jest do dyspozycji drużyny niemalże przez pełne 90 minut. Tym razem, to za sprawą jego indywidualnej akcji i precyzyjnemu dograniu, Andreja Prokić umieścił piłkę do pustej bramki dając Stali wygraną w Puławach.

Napastnik:

Rafał Wolsztyński (Legionovia Legionowo) – najskuteczniejszy napastnik rundy wiosennej w drugiej lidze, doskonale odnalazł się w szeregach Legionovii. W meczu ze Stalówką potrafił się świetnie odnaleźć w polu karnym, co zaowocowało hat-trickiem.

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni