Jedenastka 29. kolejki.

Za nami 29. kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszą jedenastką tej serii spotkań, która została wybrana przez redakcję portalu 2ligapolska.pl. Po wygranym meczu w Częstochowie wjedenastce znalazł się reprezentant zielono-czarnych,napastnik-Tomasz Płonka.

Bramkarz:

Piotr Smołuch (Legionovia Legionowo) – zespół Legionovii odniósł piąte z rzędu zwycięstwo, które w dużej mierze zawdzięcza swojemu bramkarzowi. Smołuch zagrał świetne zawody podczas, których kilka razy ratował Legionovię od straty gola. Kluczowym momentem spotkania z Polonią była 61.minuta meczu, kiedy to golkiper gospodarzy obronił rzut karny egzekwowany przez Adriana Krysiana.

Obrońcy:

Jan Grzesik (Siarka Tarnobrzeg) – zawodnik, który trafił do Siarki w przerwie zimowej dobrze wkomponował się wśród młodej i nieobliczalnej drużyny trenera Włodzimierza Gąsiora. 21-letni były obrońca Nadwiślana Góra, dobrze zaprezentował się w starciu z ROW-em Rybnik. Jego drużyna zachowała czyste konto, a Grzesik był pewnym punktem defensywy Siarki.

Wiktorski (Legionovia Legionowo) – to już kolejne wyróżnienie dla tego rosłego defensora Legionovii, który gra skutecznie zarówno w obronie jak i w ataku. Jego ofensywne wejścia skutkują bramkami i asystami. To właśnie po podaniu Wiktorskiego, Rafał Wolsztyński znalazł się sam na sam z bramkarzem Polonii, którego skutecznie pokonał i dał piąte z rzędu zwycięstwo Novii.

Daniel Tanżyna (GKS Tychy) – Tyszanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w pojedynku z Kotwicą. Dobrze prezentował się w bloku defensywnym Daniel Tanżyna, który skutecznie współpracował z kolegami, a ich praca przyniosła czyste konto. Obrońca GKS-u, jak zwykle aktywny był przy stałych fragmentach gry w ofensywie. Po jego strąceniu głową piłkę do siatki gospodarzy skierował Mateusz Bukowiec.

Pomocnicy:

Ariel Wawszczyk (Błękitni Stargard) – w pojedynku pomiędzy Błękitnymi a Zniczem nie padła ani jedna bramka, ale bliski jej zdobycia był Wawszczyk, który kilka raz poważnie zagroził bramce Piotra Misztala. Pomocnik gospodarzy był jednym z najlepszych graczy na boisku.

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy) – co tu dużo mówić…Łukasz Grzeszczyk to prawdopodobnie najlepszy zawodnik w II lidze. Udowodnia to praktycznie w każdym spotkaniu. Dwoi się i troi, pracuje w defensywie ale najwięcej pożytku swojej drużynie daje w ataku. Z Kotwicą ponownie trafił do bramki, dzięki czemu stał się nowym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi.

Adrian Chłoń (Siarka Tarnobrzeg) – w barwach Siarki nie ma już błyskotliwego Macieja Domańskiego, którego stylem przypomina Adrian Chłoń. Pomocnik młodej drużyny z Tarnobrzega był najlepszym zawodnikiem na boisku. Wielokrotnie dryblował na lewym i prawym skrzydle, stwarzając spore zamieszanie w szeregach defensywy Rybniczan.

Szymon Sobczak (Stal Mielec) – bardzo aktywny pomocnik Stali był największym zagrożeniem lidera w pojedynku z Radomiakiem. Sobczak dzięki swoje zawziętości i agresywności, wywalczył piłkę w starciu z Maciejem Świdzikowskim i wyprowadził Mielczan na prowadzenie.

Dariusz Brągiel (Radomiak Radom) – vis a vis wspomnianego Sobczaka, Dariusz Brągiel był bardzo szybki i trudny do upilnowania dla defensywy Stali. Kilka razy Mielczanie musieli dopuszczać się fauli aby zatrzymać pomocnika Radomiaka.

Napastnicy:

Rafał Wolsztyński (Legionovia Legionowo) – niezwykle istotny gracz w składzie Legionovii, bez którego ostatnie wyniki drużyny trenera Wieczorka nie byłyby możliwe. Bardzo dobrze pracuje na rzecz drużyny, a gdy ma swoją okazje strzelecką, to jest skuteczny. Tym razem zdobył jedynego gola w meczu z Polonią.

Tomasz Płonka (Stal Stalowa Wola) – co prawda w niezwykle ważnym i zwycięskim pojedynku Stali z Rakowem bramki nie zdobył, ale był jednym z najbardziej aktywnych graczy Stalówki. Ten rosły napastnik przysporzył gospodarzom wiele kłopotów i miał spory udział przy zdobytych golach przez ekipę ze Stalowej Woli

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni