Jedenastka 28. kolejki.

Za nami 28.kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszą jedenastką tej serii spotkań, która została wybrana przez redakcję portalu 2ligapolska.pl.
Bramkarz:

Piotr Misztal (Znicz Pruszków) – mimo wygranej Znicza nad Rakowem Częstochowa 1:0, to goście byli stroną przeważającą i wielokrotnie atakowali bramkę Piotra Misztala, który tego dnia spisywał się znakomicie. Jego gra na przed polu i na linii bramkowej, zasługuje na słowa uznania. Jeden z najlepszych golkiperów w II lidze walnie przyczynił się do niezwykle cennego zwycięstwa Znicza, który umocnił się na drugiej pozycji w tabeli.

Swoje słowa uznania kierujemy, również do bramkarza ROW Rybnik, Daniela Kajzera, który rozegrał dobre zawody w meczu ze Stalą Stalowa Wola i podobnie jak Misztal, zachował czyste konto.

Obrońcy:

Jakub Poznański (Kotwica Kołobrzeg) – kapitan Kotwicy, bardzo dobrze kieruje defensywą drużyny z Kołobrzegu, która ostatnio zaskakuje swoją dyspozycją. Drużyna z Pomorza notuje dobre wyniki, które w dużej mierze zależą od Poznańskiego. Ten rosły obrońca dobrze walczy w powietrzu i destrukcji, ale jego główną zaletą jest skuteczność pod bramką rywala. Kapitan Kotwicy strzelił gola w meczu z Olimpią i tym samym, jest jej najskuteczniejszym graczem…

Kamil Kościelny (Radomiak Radom) – podobnie jak Poznański, Kamil Kościelny błyszczy ostatnio pod bramką rywali. Tym razem obrońca Radomiaka, dał swojej drużynie zwycięstwo w pojedynku z Siarką, w której jesienią występował. Kościelny zdobył dwie bramki, z czego druga doskonale podsumowała jego zaangażowanie w tym spotkaniu. Warto ją zobaczyć tutaj: http://www.2ligapolska.pl/#!blank-17/axq4h

Bartosz Sulkowski (Radomiak Radom) – obrońca Radomiaka powoli wraca do formy po kontuzji, której nabawił się w przerwie zimowej. Bardzo dobrze dysponowany w meczu z Siarką zdobył gola i asystował przy jednej z bramek.

Pomocnicy:

Dominik Böttcher (Kotwica Kołobrzeg) – ależ to był dobry transfer w wykonaniu działaczy Kotwicy. Böttcher trafił do składu drużyny trenera Tworka wiosną i doskonale wpisał się w taktykę Kołobrzeżan. Ten skrzydłowy był bardzo aktywny i skuteczny w spotkaniu z Olimpią. Dobrze dryblował, wymuszając wielokrotnie faul. Współuczestniczył niemal przy każdej ze zdobytych bramek przez Kotwicę.

Paweł Mandrysz (ROW Rybnik) – pomocnik Rybniczan zalicza dobrą rundę w barwach ROW. Tym razem przyczynił się do wygranej swojej drużyny ze Stalówką. Zdobył gola i asystował przy bramce Gładkowskiego.

Mariusz Muszalik (ROW Rybnik) – podobnie jak jego młodszy kolega z drużyny, Muszalik był współautorem wygranej ROW ze Stalą. Ten doświadczony pomocnik rozegrał dobre zawody, świetnie dogrywał do kolegów, a jedno z jego podań znalazło drogę do bramki, po strzale Mandrysza. Sam też zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Krystian Wójcik (Legionovia Legionowo) – autor sensacyjnej wygranej Legionovii nad GKS-em Tychy. Ten filigranowy i szybki pomocnik zdobył dwie bramki w Tychach i dał swojej drużynie czwarte zwycięstwo z rzędu. Jego pierwszoligowe doświadczenie świetnie przydaje się Legionovii, który skutecznie oddala się od strefy spadkowej.

Przemysław Lech (Stal Mielec) – w pierwszej lidze nie grywał w barwach Wisły, a teraz występuje w każdym meczu Stali i bardzo dobrze dogaduje się z kolegami z drużyny. Przemysław Lech to człowiek od czarnej roboty w zespole trenera Białka. W meczu z Nadwiślanem „kasował” ataki gości i szybko rozprowadzał groźne kontry lidera.

Napastnicy:

Karol Zieliński (Kotwica Kołobrzeg) – joker w talii trenera Piotra Tworka, dał Kotwicy zwycięstwo nad Olimpią Zambrów. Po tym jak w drugiej połowie wszedł na boisko, zdobył dwie bramki, które dały drużynie z Kołobrzegu ważne trzy punkty. Prawdopodobnie, dzięki swojej postawie wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce.

Andreja Prokić (Stal Mielec) – jak gra dobrze i skutecznie, to jego drużyna wygrywa. Tym razem, dzięki swojemu wielkiemu sercu do gry i walce do końca, wyprowadził Stal na prowadzenie po efektownym strzale nożycami. Jego bramka dodała liderowi skrzydeł, który zdobył jeszcze dwa gole i pewnie wygrał 3:0. To zwycięstwo bardzo przybliżyło Stal do awansu. W Mielcu powoli mrożą już szampana…

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni