Jedenastka 22. kolejki.

Za nami 22.kolejka II ligi rozegrana w ramach rundy wiosennej. Zapraszamy do zapoznania się z jedenastką tej kolekcji wyselekcjonowaną przez redakcję portalu 2ligapolska.pl.

W najlepszej jedenastce 22.kolejki II ligi znalazlo się aż czterech graczy Stali Mielec i trzech Znicza Pruszków. Mielczanie zagrali bardzo dobre spotkanie wygrywając wysoko 3:0 w hicie rundy wiosennej z Rakowem Częstochowa. Natomiast Znicz nie dał żadnych złudzeń Olimpii wygrywając na wyjeździe 4:0.

Bramkarz:

Robert Błąkała (Nadwiślan Góra) – Nadwiślan po raz pierwszy w tym roku zapunktował w wygranym 2:0 meczu z Legionovią Legionowo. To, że gospodarze tego spotkania zachowali czyste konto to spora zasługa ich golkipera, który przy dużej pomocy swoich kolegów spisywał się w bramce bez błędnie.

Na wyróżnienie zasługuje postawa bramkarza Stali Mielec, Tomasza Libery, który ustrzegł się błędów w pojedynku z Rakowem Częstochowa. Gdyby nie błąd przy strzale z rzutu wolnego, Mateusza Kuzimskiego miejsce w bramce najlepszej jedenastki 22.kolejki zająłby bramkarz Radomiak Radom, Adrian Szady, który wiele razy ratował drużynę przed wyrównującym golem Gryfu Wejherowo.

Obrońcy:

Andrzej Niewulis (Znicz Pruszków) – z przymusu na nadmiar ofensywnych graczy przesuwamy go do defensywy. Już przed tygodniem zagrał bardzo dobre zawody, a w miniony weekend wyglądał jeszcze lepiej. Rozbijał ataki bezradnej Olimpii i włączał się w akcje ofensywne drużyny. Po jednym z jego strzałów piłka trafiła w słupek.

Patryk Baranowski (Błękitni Stargard) – jego drużyna wygrała trzeci mecz z rzędu w tym roku i drugi raz zachowała czyste konto. Baranowski walczył w obronie i ataku. W pierwszej połowie, to właśnie jego ofensywne akcje prawą stroną siały zamieszanie w szeregach Siarki.

Michał Bierzało (Stal Mielec) – bardzo dobrze rozwija się ten zawodnik. Rosły i dobrze zbudowany obrońca Stali rozbijał ataki napastników Rakowa wygrywając pojedynki w powietrzu, ale także przerywał wiele podań gości rozpoczynając inicjując zabójcze kontry lidera.

Na pochwałę zasługuję również formacja defensywna Nadwiślana Góra. Obrońcy outsiderza stanowili jedność w pojedynku z Legionovią i na pograniczu faulu rozbijali ataki gości nie dopuszczając do straty gola.

Pomocnicy:

Karol Kalita (Wisła Puławy) – jeszcze jesienią biegał po boiskach trzecioligowych reprezentując barwy Lublinianki Lublin. Klub w przerwie zimowej zdecydował się na skrócenie wypożyczenia i dołączył do drużyny wicelidera. Wczoraj po raz pierwszy wystąpił od pierwszej minuty i pokazał się z bardzo dobrej strony. Zdobył dwie bramki i był aktywny w akcjach ofensywnych.

Maksymilian Banaszewski (Znicz Pruszków) – kolejny perspektywiczny i dobrze rozwijający się zawodnik w naszej najlepszej jedenastce 22.kolejki. Banaszewski bardzo aktywnie uczestniczył w atakach swojej drużyny podsumowując dobry występ bramką na 4:0.

Michał Chrabąszcz (Radomiak Radom) – twórca zwycięstwa Radomiaka nad Gryfem. Ze stoickim spokojem i wielką pewnością wykorzystał dwa rzuty karne, które dały drużynie zwycięstwo nad walecznym beniaminkiem. Miał jeszcze swoją sytuację na gola ale zaprzestał na dwóch trafieniach.

Szymon Sobczak (Stal Mielec) – w meczu z Rakowem po raz pierwszy zagrał w barwach Stali od pierwszej minuty. Widać było, że chciał udowodnić trenerowi słuszność podjętej decyzji. Wykorzystując swoją szybkość i dobry drybling rozbijał obronę Rakowa. Swój dobry występ zakończył bramką.

Mateusz Cholewiak (Stal Mielec) – powoli wraca do formy z zeszłego sezonu. Wczoraj bardzo dobrze grał zarówno w destrukcji jak i w ataku. Wreszcie wpisał się na listę strzelców zdobywając pięknego gola szczupakiem. Mógł trafić jeszcze raz do bramki Rakowa, ale w sytuacji sam na sam nie udało mu się pokonać Mielcarza.

Na wyróżnienie zasługuje dwóch Nowaków… Konrad z Wisły Puławy i Bartosz ze Stali Mielec. Kapitan Wisły zagrał bardzo dobre zawody ze Stalówką i wpisał się na listę strzelców, przełamując swoją niemoc strzelecką. Natomiast Bartosz Nowak, ponownie zagrał bardzo dobre zawody. Pomocnik Stali to niezwykle kreatywny zawodnik, który ma predyspozycje, żeby grać w wyższej lidze.

Napastnicy:

Andreja Prokić (Stal Mielec) – Serb urasta na gwiazdę Stali. Strzela bramki na zawołanie. Dzięki swojemu ostatniemu trafieniu zrównał się bramkami z Sebastianem Łętochą i jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Z Rakowem zdobył gola i zaliczył asystę przy trafieniu Sobczaka.

Tomasz Chałas (Znicz Pruszków) – takiego napastnika brakowało w Pruszkowie. Doświadczony i skuteczny Chałas dodał jakości w ofensywie Znicza. W Zambrowie zagrał od pierwszej minuty i wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

Miejsca w ataku najlepszej jedenastki zabrakło dla Mateusza Kuzimskiego z Gryfu Wejherowo i Radosława Wiśniewskiego z Blękitnych Stargard.

Kuzimski swoimi stałymi fragmentami nękał golkipera Radomiak. Tylko jeden z jego strzałów trafił do siatki. Natomiast Wiśniewski siał zamieszanie w szeregach defensywy Siarki i na wskutek jego szybkości i aktywności Stefanik otrzymał czerwoną kartkę, a rzut wolny na bramkę zamienił Zdunek

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni