Jedenastka 18. kolejki.

Prezentujemy Państwo jedenastkę 18.kolejki według Tygodnika Piłka Nożna.
W jedenastce najlepszych zawodników 18.kolejki drugiej ligi, aż roi się od debiutantów, których mamy aż sześciu. To była bardzo interesująca seria spotkań, która przyniosła dużo bramek i jeszcze więcej piłkarskich emocji.

Swoje mecze wygrywały prawie wszystkie najlepsze drużyny ligi. Wyjątek stanowi Raków, który po serii pięciu zwycięstw z rzędu uległ drużynie Okocimskiego Brzesko 1:3. Pozostałe drużyny: Stal Mielec, Wisła Puławy i Znicz Pruszków wygrywały swoje mecze, co zaowocowało pojawieniem się reprezentantów tych drużyn w jedenastce 18.kolejki.

Zaczynając od tyłu, w bramce znalazło się miejsce dla Wiesława Ferry z Gryfa Wejherowo, który skutecznie bronił dostępu do swojej bramki aż do 90 minuty meczu, kiedy to musiał skapitulować po strzale Rafała Jankowskiego z rzutu karnego. To za jego sprawą Gryf zdołał przywieźć z Legionowa jeden cenny punkt.

W obronie pojawiają nam się bramkostrzelni obrońcy. Zaczynając od prawej strony, Mateusz Pielach (Wisła Puławy) udokumentował swój bardzo dobry występ w meczu Wisły z GKS Tychy ustalając wynik na 3:0.

Na środku defensywy znalazło się miejsce dla Jakuba Poznańskiego, który zdobył zwycięską bramkę dla Kotwicy w pojedynku z Błękitnymi. Było to już piąte trafienie Poznańskiego dla ekipy z Kołobrzegu. Na lewej flance pojawia się Daniel Kutarba z Polonii Bytom, który dał niesamowitą zmianę w meczu ze Stalą Mielec. To głównie Kutarbie zawdzięczamy metamorfozę ekipy ze śląska, która w przeciągu trzech minut zmieniła oblicze meczu i ze stanu 3:0 doprowadziła do remisu. Lewoskrzydłowy Polonii strzelił wyrównującą bramkę.

Skoro jesteśmy przy meczu w Mielcu, to omówienie linii pomocy zaczniemy od rozgrywającego Stali, Jakuba Żubrowskiego. To dzięki jego strzale z około 25 metrów Mielczanie wrócili na prowadzenie i zdobyli komplet punktów w tym szaleńczym pojedynku. Obok pomocnika Stali, pojawia się Sebastian Janik z Okocimskiego Brzesko, który był motorem napędowym swojej drużyn i strzelcem jednej z bramek w zwycięskim meczu z rozpędzonym Rakowem Częstochowa. Na skrzydłach pojawiają nam się Dominik Maluga (Puszcza Niepołomice) i Paweł Kaczmarek (Znicz Pruszków). Ten pierwszy to bohater pojedynku pomiędzy Siarką a Puszczą. Podopieczni trenera Tułacza przywieźli z Tarnobrzega cenne trzy punkty, a Maluga był jedynym strzelcem gola w tym spotkaniu. Po drugiej stronie boiska znalazło się miejsce dla najlepszego zawodnika meczu Znicz – Radomiak. Paweł Kaczmarek zaliczył w tym pojedynku jedną bramkę i dwie asysty. Najbardziej wysuniętym pomocnikiem jest Tomasz Matysek, który niejednokrotnie wyprowadzał ofensywne ataki Nadwiślana. Dwa z nich otworzyło drogę do bramki rywali i dało cenny remis w pojedynku z mocną drużyną Stali Stalowa Wola.

Na szpicy znalazło się miejsce dla kolejnego zmiennika, tym razem mowa o Mateuszu Olszaku z Wisły Puławy. To między innymi, dzięki jego dobrej zmianie Wisła odniosła arcyważne zwycięstwo nad GKS Tychy, a sam Olszak zdobył gola na 2:0.

Partnerem napastnika z Puław jest Patryk Kubicki (Znicz Pruszków), strzelec pierwszej bramki w meczu Znicza z Radomiakiem. Kubicki wykorzystał doskonałe zagranie Kaczmarka i w sytuacji sam na sam dał swojej drużynie prowadzenie w derbach Mazowsza, w których lepszy okazał się zespół z Pruszkowa.

Kompletna jedenastka 18.kolejki:
Bramkarz: Wiesław Ferra (Gryf Wejherowo)

Obrońcy: Mateusz Pielach (Wisła Puławy), Jakub Poznański (Kotwica Kołobrzeg), Daniel Kutarba (Polonia Bytom)

Pomocnicy: Dominik Maluga (Puszcza Niepołomice), Sebastian Janik (Okocimski Brzesko), Jakub Żubrowski (Stal Mielec), Paweł Kaczmarek (Znicz Pruszków), Tomasz Matysek (Nadwiślan Góra)

Napastnicy: Patryk Kubicki (Znicz Pruszków), Mateusz Olszak (Wisła Puławy)

źródło: www.2ligapolska.pl, Tygodnik Piłka Nożna

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni