Jedenastka 16. kolejki.

Prezentujemy Państwo jedenastkę 16.kolejki wg www.pilkanozna.pl.

W jedenastce 16.kolejki mamy trzy debiuty. Po raz pierwszy znaleźli się w niej Dominik Maluga (Puszcza Niepołomice), Piotr Kołc (Gryf Wejherowo) i były zawodnika z Ekstraklasy, Mariusz Zganiacz (GKS Tychy).

W bramce pojawia się nazwisko Tomasza Libery, który pewnie bronił dostępu do bramki mieleckiej Stali w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Zambrów. Stal wygrała 0:1 a Libera drugi raz z rzędu zachował czyste konto.

W obronie znaleźli się dwaj bramkostrzelni obrońcy Maciej Mysiak (Znicz Pruszków) i Sebastian Zalepa (Stal Mielec), którzy dzięki swoim trafieniom dali skromne zwycięstwa swoim drużynom. Ponadto, formację obrony uzupełnia Michał Bogacz (Stal Stalowa Wola), który w meczu Stalówki z Kotwicą był nie do przejścia.
W pomocy ponownie pojawia nam się nazwisko doświadczonego lidera Rakowa Częstochowa, Piotra Malinowskiego. Jest to jego piąte wyróżnienie.

W najlepszej jedenastce znalazło się miejsce dla debiutantów, Dominika Malugi, który dzięki swojemu trafieniu sprawił, że Puszcza Niepołomice zdobyła komplet punktów, tym samym odprawiając z kwitkiem zespół Nadwiślana Góra. Piotr Kołc to kolejny nowy zawodnik na liście. Dzięki swojej ofensywnej postawie Kołc mocno przyczynił się do upragnionego zwycięstwa Gryfa Wejherowo nad Błękitnymi Stargard. Ostatnim debiutantem jest znany z ekstraklasowych boisk, Mariusz Zganiacz, który w dobrym stylu prowadził grę GKS-u Tychy w wygranym meczu z Siarką. Drużyna z Tych wreszcie pokazała charakter, a to w dużej mierze zasługa Zganiacza, który znany jest ze swojej waleczności.

Najbardziej wysuniętym pomocnikiem najlepszej jedenastki jest bohater dramatycznej końcówki meczu pomiędzy Polonią Bytom a Radomiakiem Radom. To właśnie Marcin Lachowski w doliczonym czasie gry strzelił zwycięską bramkę dla Polonii.

Na szpicy pojawiają nam się rasowi napastnicy. Tomasz Płonka to strzelec dwóch bramek dla Stali Stalowa Wola, która pewnie i okazale wygrała z Kotwicą Kołobrzeg 3:0

Płonka był najlepszym zawodnikiem na boisku stwarzając bardzo dużo problemów obrońcom gości.

Drugim napastnikiem jest młody i obiecujący Jarosław Niezgoda, którego bardzo brakowało Wiśle w poprzednim przegranym meczu ze Stalą Mielec. Niezgoda udowodnił swoją wartość w pojedynku z ROW Rybnik strzelając jedyną zwycięską bramkę po solowej akcji. Było to jego dziewiąte trafienie.

Kompletna jedenastka 16.kolejki:

Bramkarz: Tomasz Libera (Stal Mielec)

Obrońcy: Maciej Mysiak (Znicz Pruszków), Michał Bogacz (Stal Stalowa Wola), Sebastian Zalepa (Stal Mielec)

Pomocnicy: Piotr Malinowski (Raków Częstochowa), Piotr Kołc (Gryf Wejherowo), Mariusz Zganiacz (GKS Tychy), Dominik Maluga (Puszcza Niepołomice), Marcin Lachowski (Polonia Bytom)

Napastnicy: Tomasz Płonka (Stal Stalowa Wola), Jarosław Niezgoda (Wisła Puławy)

źródło: www.2ligapolska.pl, www.pilkanozna.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni