Jakub Kowalski zawodnikiem Stali Stalowa Wola

Jakub Kowalski nowym zawodnikiem Stali Stalowa Wola.

Jakub Kowalski ma 34 lata i gra jako boczny obrońca. Pochodzi z Żyrardowa i swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowej Żyradowiance. W 2005 roku trafił do UKS SMS Łódź, a następnie do Unii Skierniewice i Concordii Piotrków Trybunalski. W marcu 2009 roku w barwach Wigier Suwałki rozegrał swój pierwszy mecz na poziomie II ligi strzelając w debiucie bramkę. W 2011 roku nasz nowy zawodnik trafił do Arki Gdynia,w której zadebiutował na pierwszoligowych boiskach. W 2012 roku Kuba rozegrał swój pierwszy mecz w ekstraklasie reprezentując Widzew Łódź. Kolejne spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej rozgrywał w Chorzowie z Ruchem oraz w Bielsku-Białej grając w Podbeskidziu. Z I ligą Jakub Kowalski zetknął się grając w GKS Tychy. W 2019 roku trafił pod Wawel, do Garbarnii Kraków, w której rozegrał 61 spotkań strzelając 12 bramek. W poprzednim sezonie Kuba występował w Podhalu Nowy Targu, grając w 32 spotkaniach.

 

Jakub Kowalski w ekstraklasie rozegrał 88 spotkań strzelając 5 bramek. W I lidze zagrał w 86 gier strzelając 2 bramki, a w II lidze – 157 spotkań zdobywając 20 bramek. Wystąpił również wraz z Ruchem Chorzów w 6 meczach rund eliminacyjnych do Ligi Europy.

Jakub Kowalski: Przychodząc do Stalowej Woli chcę zrealizować postawione przede mną cele. Swoim doświadczeniem chcę pomóc młodszym kolegom oraz dać dobrymi występami moimi i zespołu radość kibicom, tak aby nie mogli doczekać się kolejnych gier Stalówki przy Hutniczej. 

 

Kuba, witamy w Stalowej Woli i życzymy samych udanych spotkań !

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni