Ivan Hladik zawodnikiem Stali !

Miło nam poinformować, że nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola został Ivan Hladik.

Nowy zawodnik zielono-czarnych ma 29 lat. Urodził się 30 stycznia 1993 roku w niewielkim mieście położonym w zachodniej części Słowacji – Stara Tura . Na boisku występuje jako obrońca.

Ivan Hladik swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym MFK Stara Tura, skąd trafił do Spartaka Myjava, Sparty Trencin a następnie do FC Senica. W 2016 nasz nowy obrońca przeszedł do Spartaka Trnava, z którym w sezonie 2017/18 świętował Mistrzostwo Słowacji. Rok później mógł się również cieszyć ze zdobycia Pucharu swojego kraju. W latach 2019-2020 rosły, mierzący 195 cm zawodnik reprezentował litewski klub Suduva Marijampol, z którym to zdobył Mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar kraju. Z Litwy Ivan Hladik przeniósł sie po Polski, do występującej w Fortuna I lidze Puszczy Niepołomice, w której rozegrał 28 spotkań na pierwszoligowych boiskach.

Słowacki obrońca występował również na arenie międzynarodowej grając w eliminacjach Ligi Mistrzów (9 spotkań) oraz Ligi Europy (7 spotkań). W 2018 roku reprezentując Spartak Trnava wyeliminował z rozgrywek LM Legię Warszawa.

Nasz nowy zawodnik reprezentował także Słowację w młodzieżowych kadrach narodowych (U-17, U-18, U-19), rozgrywając w nich łącznie 27 oficjalnych oraz 6 towarzyskich spotkań.

Ivan Hladik związał się ze Stalą półtorarocznym kontraktem.

 

Ivan, witamy w Stalowej Woli i życzymy samych sukcesów oraz wielu udanych spotkańw zielono-czarnych barwach.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni