Inauguracja ligi w Stalowej Woli.

Już jutro-sobota 27.07. startują rozgrywki II Ligi wschodniej. Pierwszy mecz o punkty przed własną publicznością Stal zagra z Limanovią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.
Zespół z Limanowej to beniaminek na tym szczeblu rozgrywek. Drużyna awansowała do II ligi zajmując pierwsze miejsce w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Klub ten założono w 1924 roku. Awans wywalczony w tym roku to największy sukces Limanovii w rozgrywkach ligowych. W sezonie 2011/2012 drużyna występowała w Pucharze Polski i sensacyjnie doszła do 1/8 finału.
Jutrzejszy mecz będzie pierwszym w historii pojedynkiem obu zespołów. Podopieczni trenera Dariusza Sieklińskiego w debiucie na II ligowym froncie będą chcieli sprawić niespodziankę i pokonać nasz zespół. Mecze z beniaminkami nie należą do przyjemnych i łatwych więc zapowiada się ciekawe widowisko sportowe.
Stalówka rozegrała przed startem ligi trzy mecze o stawkę. Były to spotkania w ramach Pucharu Polski. We wszystkich pojedynkach górą byli zielono-czarni, pokonując Czarnych II Rokitki na wyjeździe (2:4), Raków (2:0) i Cracovię (1:0) u siebie. Mamy nadzieję, że nasz zespół równie dobrze spisze się w lidze i od zwycięstwa rozpocznie walkę o jedno z ośmiu miejsc, które da nam utrzymanie w lidze. Trener Paweł Wtorek nie będzie mógł skorzystać z Fabianowskiego, który doznał urazu podczas meczu pucharowego oraz z Argasińskiego, który pauzuje za kartki. W bramce wystąpi prawdopodobnie Wołoszyn.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy już jutro na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli. Zawodnikom życzymy powodzenia i trzech oczek na inaugurację.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni