II Liga w liczbach.

263 zawodników, 47 kartki, 17 goli i 1 rzut karny – m.in. takie dane pojawiają się w cyklu „II liga w liczbach”, który podsumowuje wszystko to, co w weekend wydarzyło się na drugoligowych boiskach. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami 9. kolejki II ligi.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 17 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Sosnowcu (Zagłębie – Siarka) – 5. Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Brzesku (Okocimski – Błękitni). W pierwszych 45 minutach zdobyto 6 bramek, natomiast po przerwie 11. Został podyktowany tylko jeden rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dariusz Frankiewicz (Siarka).

Gospodarze triumfowali cztery razy, goście wygrali trzy spotkania, a dwa mecze zakończyły się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom 47 kartek – 45 żółtych i 2 czerwone (Bartosz Niksiński ze Znicza i Sebastian Głaz ze Stali Mielec). Według statystyk najbrutalniejszy okazał się mecz Stali Mielec z Rakowem, w którym sędzia pokazał 8 kartek. Tylko 3 kartki zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniu Okocimskiego z Błękitnymi.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 263 zawodników, w tym 13 obcokrajowców – trzech Nigeryjczyków (Joshua Kayode z Rakowa, Samuelson Odunka z Legionovii i Longinus Uwakwe z Puszczy), dwóch Serbów (Petar Borovićanin z Energetyka i Lazar Pavić z Legionovii), dwóch Amerykanów (Chris Edwards i Jason Gorskie z Wisły), Brazylijczyk (Daniel z Rakowa), Słoweniec (Miha Goropevšek z Legionovii), Ukrainiec (Jurij Hłuszko z Okocimskiego), Gruzin (Tamaz Czargeiszwili z Siarki), Łotysz (Kaspars Svārups z Nadwiślana) oraz Bułgar (Cwetan Filipow z Wisły).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Maciej Pawlik, obrońca Okocimskiego. Najstarszym graczem okazał się Marek Ufnal, bramkarz Błękitnych (37 lat).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców znajduje się Łukasz Sekulski ze Stali Stalowa Wola (7 goli).

Dominik Farelnik

* TUTAJ znajduje się podsumowanie statystyczne I ligi.

9. kolejka II ligi:

Górnik Wałbrzych – Znicz Pruszków 1:1 (Mateusz Sawicki 48 – Mateusz Muszyński 79)

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 0:2 (Radosław Mikołajczak 34, Łukasz Sekulski 52)

MKS Kluczbork – Energetyk ROW Rybnik 0:1 (Mateusz Bodzioch 51)

Zagłębie Sosnowiec – Siarka Tarnobrzeg 3:2 (Jakub Arak 30, Przemysław Mizgała 64, Hubert Tylec 83 – Dariusz Frankiewicz 3 k., Daniel Koczon 13)

Kotwica Kołobrzeg – Nadwiślan Góra 0:2 (Łukasz Małkowski 86, Damian Furczyk 89)

Stal Mielec – Raków Częstochowa 1:0 (Kamil Radulj 74)

Legionovia Legionowo – Limanovia Limanowa 3:0 (Kamil Dankowski 12, Sebastian Czapa 62, Rafał Maciejewski 90)

Okocimski KS Brzesko – Błękitni Stargard Szczeciński 0:0

Rozwój Katowice – Puszcza Niepołomice 1:0 (Robert Tkocz 24)

PZPN.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni