II Liga w liczbach.

264 zawodników, 43 kartki, 26 goli i 5 rzutów karnych – m.in. takie dane pojawiają się w cyklu „II liga w liczbach”, który podsumowuje wszystko to, co w weekend wydarzyło się na drugoligowych boiskach. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami 8. kolejki II ligi.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 26 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Częstochowie (Raków – Puszcza) – 5. Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Pruszkowie (Znicz – Okocimski). W pierwszych 45 minutach zdobyto 11 bramek, natomiast po przerwie 15. Zostało podyktowanych pięć rzutów karnych. „Jedenastki” na bramki zamienili Marcin Orłowski (Górnik), Jakub Poznański (Kotwica), Robert Gajda i Tomasz Pustelnik (obaj Błękitni). Rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Arian (MKS Kluczbork).

Gospodarze triumfowali pięć razy, goście wygrali jedno spotkanie, a trzy mecze zakończyły się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom 43 kartki – 40 żółtych i 3 czerwone (Andrzej Niewulis i Artur Januszewski ze Znicza oraz Przemysław Szymiński z Rozwoju). Według statystyk najbrutalniejszy okazał się mecz Energetyka z Wisłą i Znicza z Okocimskim, w którym sędziowie pokazali po 8 kartek. Tylko 2 kartki zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniach Rakowa z Puszczą i Stali Mielec z Limanovią.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 264 zawodników, w tym 12 obcokrajowców – czterech Nigeryjczyków (Longinus Uwakwe z Puszczy, Joshua Kayode z Rakowa, Samuelson Odunka z Legionovii i Sani Abubakar z Okocimskiego), dwóch Amerykanów (Jason Gorskie i Chris Edwards z Wisły Puławy), dwóch Ukraińców (Andrij Nikanowycz ze Stali Mielec i Taras Jaworśkyj z Okocimskiego), dwóch Serbów (Lazar Pavić z Legionovii i Petar Borovićanin z Energetyka), Gruzin (Tamaz Czargeiszwili z Siarki) i Słoweniec (Miha Goropevšek z Legionovii).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Paweł Mandrysz, napastnik Energetyka. Najstarszym graczem okazał się Artur Januszewski, obrońca Znicza Pruszków (38 lat).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców znajduje się Łukasz Sekulski ze Stali Stalowa Wola (6 goli).

Dominik Farelnik

* TUTAJ znajduje się podsumowanie statystyczne I ligi.

Wyniki 8. kolejki II ligi:

Znicz Pruszków – Okocimski KS Brzesko 0:0

Błękitni Stargard Szczeciński – Legionovia Legionowo 2:1 (Robert Gajda 76 k., Tomasz Pustelnik 85 k. – Maciej Goliński 54)

Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 5:0 (Artur Pląskowski 22, Wojciech Reiman 24, Joshua Balogun Kayode 37, Robert Brzęczek 50, Dariusz Pawlusiński 63)

Rozwój Katowice – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (Tomasz Wróbel 89 – Jakub Poznański 28 k.)

Nadwiślan Góra – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (Łukasz Małkowski 19 – Sebastian Dudek 35, Krzysztof Markowski 56, Piotr Giel 90)

Siarka Tarnobrzeg – MKS Kluczbork 1:1 (Marcin Stefanik 65 – Marcin Nowacki 68)

Energetyk ROW Rybnik – Wisła Puławy 3:0 (Sebastian Musiolik 49, Mateusz Bodzioch 54, Mariusz Muszalik 60)

Stal Stalowa Wola – Górnik Wałbrzych 3:1 (Michał Czarny 18, 42, Łukasz Sekulski 28 – Marcin Orłowski 14 k.)

Stal Mielec – Limanovia Limanowa 3:0 (Kamil Radulj 25, Łukasz Żegleń 68, Krystian Getinger 90).

PZPN.PL

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni