II Liga w liczbach – 4. kolejka

263 zawodników, 38 kartek, 15 goli i 2 rzuty karne – m.in. takie dane pojawiają się w cyklu „II liga w liczbach”, który w statystykach podsumowuje wszystko to, co w weekend wydarzyło się na drugoligowych boiskach.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 15 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Katowicach (Rozwój – Górnik) i Stalowej Woli (Nadwiślan – Stal Stalowa Wola) – 3. Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Legionowie (Legionovia – Puszcza). W pierwszych 45 minutach zdobyto 7 bramek, natomiast po przerwie 8. Zostały podyktowane tylko dwa rzuty karne. „Jedenastki” na bramki zamienili Jakub Poznański (Kotwica) i Dariusz Frankiewicz (Siarka).

Gospodarze triumfowali dwa razy, goście wygrali trzy spotkania, a cztery mecze zakończyły się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom 38 kartek – 37 żółtych i 1 czerwoną (Maciej Liśkiewicz z Błękitnych). Według statystyk najbrutalniejszy okazał się mecz Znicza ze Stalą Mielec, w którym sędzia pokazał 8 kartek. Tylko dwie kartki zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniach Rakowa z Wisłą i Nadwiślana ze Stalą Stalowa Wola.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 263 zawodników, w tym 15 obcokrajowców – czterech Nigeryjczyków (Longinus Uwakwe z Puszczy, Samuelson Odunka z Legionovii, Sani Abubakar z Okocimskiego i Joshua Kayode z Rakowa), trzech Brazylijczyków (Filipe z Górnika oraz Daniel i Diogo z Rakowa), dwóch Ukraińców (Taras Jaworśkyj i Jurij Hłuszko z Okocimskiego), dwóch Serbów (Lazar Pavić z Legionovii i Petar Borovićanin z Energetyka), dwóch Słoweńców (Saša Kovjenič i Miha Goropevšek z Legionovii), Amerykanin (Jason Gorskie z Wisły) i Bułgar (Cwetan Filipow z Wisły).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Paweł Mandrysz, napastnik Energetyka. Najstarszym graczem okazał się Artur Januszewski, obrońca Znicza Pruszków (38 lat).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców znajduje się Piotr Burski z MKS-u Kluczbork (4 gole).

Dominik Farelnik

* TUTAJ znajduje się podsumowanie statystyczne I ligi.

Wyniki 4. kolejki II ligi:

Znicz Pruszków – Stal Mielec 1:1 (Maciej Górski 40 – Mateusz Załucki 90)

Błękitni Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (Tomasz Szatan 46)

Legionovia Legionowo – Puszcza Niepołomice 0:0

Okocimski KS Brzesko – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (Mateusz Kasprzyk 35 – Jakub Poznański 64 k.)

Limanovia Limanowa – MKS Kluczbork 0:1 (Adam Orłowicz 8)

Raków Częstochowa – Wisła Puławy 1:0 (Łukasz Kmieć 31)

Rozwój Katowice – Górnik Wałbrzych 2:1 (Kamil Glenc 67, Sebastian Gielza 81 – Adrian Moszyk 31)

Nadwiślan Góra – Stal Stalowa Wola 1:2 (Bartłomiej Setlak 67 – Łukasz Sekulski 13, 23)

Siarka Tarnobrzeg – Energetyk ROW Rybnik 1:1 (Dariusz Frankiewicz 73 k. – Michał Płonka 68)

PZPN.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni