II Liga w liczbach.

II liga w liczbach to stały cykl przedstawiający rozgrywki II ligi w oparciu o statystyki. Tym razem podsumowaliśmy mecze 1. kolejki.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 21 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Sosnowcu – 5 (Zagłębie – Stal). Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Puławach (Wisła – Okocimski). W pierwszych 45 minutach zdobyto 11 bramek, natomiast po przerwie 10. Jeden gol był trafieniem samobójczym (Krystian Getinger z Zagłębia). W pierwszej kolejce został podyktowany tylko jeden rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dariusz Pawlusiński (Raków).

W weekend gospodarze wygrali pięć razy, goście triumfowali dwukrotnie, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom łącznie 35 kartek – 34 żółte i 1 czerwoną (Radosław Mikołajczak ze Stali Stalowa Wola, za dwie żółte). Według statystyk, najbrutalniejszy okazał się mecz Limanovii ze Stalą Stalowa Wola, w którym sędzia pokazał 10 kartek. Żadnej kartki nie zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniu Siarki z Rozwojem.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 259 zawodników, w tym 10 obcokrajowców – dwóch Brazylijczyków (Filipe z Górnika i Daniel z Rakowa), dwóch Nigeryjczyków (Samuelson Odunka z Legionovii i Sani Abubakar z Okocimskiego), dwóch Serbów (Lazar Pavić z Legionovii i Petar Borovićanin z Energetyka), Słoweniec (Saša Kovjenič z Legionovii), Bułgar (Cwetan Filipow z Wisły), Ukrainiec (Jurij Hłuszko z Okocimskiego) i Amerykanin (Chris Edwards z Wisły).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Kamil Rokita, pomocnik Stali Mielec. Najstarszym graczem okazał się Artur Januszewski, obrońca Znicza Pruszków (38 lat).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, z dwoma golami na koncie, zajmują Jakub Arak (Zagłębie) i Piotr Burski (MKS Kluczbork).

Wyniki 1. kolejki:

Energetyk ROW Rybnik – Raków Częstochowa 2:1 (Michał Płonka 17, Paweł Mandrysz 65 – Dariusz Pawlusiński 76 k.)

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 4:1 (Krystian Getinger 8 sam., Jakub Arak 10, 15, Przemysław Mizgała 22 – Mateusz Cholewiak 73)

Górnik Wałbrzych – Błękitni Stargard Szczeciński 0:1 (Bartosz Flis 75)

Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków 0:3 (Maciej Górski 6, Maksymilian Banaszewski 17, Daniel Kraska 58)

MKS Kluczbork – Legionovia Legionowo 2:0 (Piotr Burski 25, 57)

Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice 2:1 (Robert Chwastek 78, Daniel Koczon 84 – Tomasz Wróbel 33)

Wisła Puławy – Okocimski KS Brzesko 0:0

Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice 1:1 (Krzysztof Biegański 42 – Krzysztof Zaremba 69)

Limanovia Limanowa – Stal Stalowa Wola 2:0 (Marcin Chmiest 45, Mateusz Niechciał 84)

źródło: PZPN.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni