II Liga w liczbach: 3 kolejka.

II liga w liczbach to stały cykl przedstawiający rozgrywki II ligi w oparciu o statystyki. Tym razem podsumowaliśmy mecze 3. kolejki.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 18 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Kluczborku – 5 (MKS – Błękitni). Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Rybniku (Energetyk – Nadwiślan). W pierwszych 45 minutach zdobyto 12 bramek, natomiast po przerwie 6. Zostały podyktowane tylko dwa rzuty karne. Oba dla MKS-u Kluczbork, które na bramki zamienił Mateusz Arian.

Gospodarze triumfowali dwa razy, goście wygrali aż sześć spotkań, a jeden mecz zakończył się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom 43 kartki – 41 żółtych i 2 czerwone (Daniel Koczon z Siarki oraz Józef Piwowarczyk z Limanovii). Według statystyk najbrutalniejszy okazał się mecz Wisły z Limanovią, w którym sędzia pokazał 9 kartek. Tylko dwie kartki zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniu Stali Stalowa Wola z Rozwojem.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 253 zawodników, w tym 16 obcokrajowców – czterech Nigeryjczyków (Longinus Uwakwe z Puszczy, Samuelson Odunka z Legionovii, Sani Abubakar z Okocimskiego i Joshua Kayode z Rakowa), trzech Brazylijczyków (Filipe z Górnika oraz Daniel i Diogo z Rakowa), dwóch Ukraińców (Taras Jaworśkyj i Jurij Hłuszko z Okocimskiego), dwóch Serbów (Lazar Pavić z Legionovii i Petar Borovićanin z Energetyka), dwóch Słoweńców (Saša Kovjenič i Miha Goropevšek z Legionovii), Amerykanin (Jason Gorskie z Wisły), Bułgar (Cwetan Filipow z Wisły) oraz Słowak (Michal Farkaš z Zagłębia).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Paweł Mandrysz, napastnik Energetyka. Najstarszym graczem okazał się Artur Januszewski, obrońca Znicza Pruszków (38 lat).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców znajduje się Piotr Burski z MKS-u Kluczbork (4 gole).

Dominik Farelnik

* TUTAJ znajduje się podsumowanie statystyczne I ligi.

WYNIKI 3. KOLEJKI II LIGI:

Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 0:2 (Michał Zapaśnik 4, Bartosz Niksiński 27)

Energetyk ROW Rybnik – Nadwiślan Góra 0:0

Stal Stalowa Wola – Rozwój Katowice 1:0 (Łukasz Sekulski 29)

Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa 0:1 (Artur Pląskowski 62)

Wisła Puławy – Limanovia Limanowa 0:1 (Rafał Waksmundzki 25)

MKS Kluczbork – Błękitni Stargard Szczeciński 5:0 (Tomasz Swędrowski 1, Wojciech Hober 2, Piotr Burski 34, Mateusz Arian 73 k., 84 k.)

Zagłębie Sosnowiec – Okocimski KS Brzesko 0:2 (Arkadiusz Garzeł 3, Wojciech Dziadzio 10)

Kotwica Kołobrzeg – Legionovia Legionowo 1:3 (Patryk Skórecki 23 – Saša Kovjenič 29, Sebastian Czapa 38, Lazar Pavić 80)

Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 0:2 (Dominik Maluga 78, Michał Kiełtyka 87).

PZPN.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni