II liga w liczbach-20. kolejka.

Długo wyczekiwana pierwsza kolejka II ligi w nowym roku przyniosła nam zaledwie 13 bramek, które łącznie dały 6 rozstrzygnięć i 2 remisy. W związku z wycofaniem się z rogrywek Okocimskiego Brzesko, Gryf Wejherowo otrzymał walkowera w postaci darmowych 3 punktów.

Jak grali?

Można było się spodziewać, że wszystkie drużyny w pierwszej kolejce na wiosnę zagrają bardzo zachowawczo aby nie stracić punktów na inaugurację. Nie mniej jednak, mimo takiego podejścia w 20.kolejce II ligi padło aż 6 rozstrzygnięć, natomiast dwa mecze zakończyły się remisami. Ze względu na wycofanie się z rozgrywek drugoligowych, Okocimskiego Brzesko, Gryf Wejherowo otrzymał walkowera w postaci 3 punktów.

W miniony weekend padło zaledwie 13 bramek z czego najwięcej w Mielcu, gdzie miejscowa Stal pokonała Znicza Pruszkó 3:1. Aż cztery spotkania zakończyły się tym samym wynikiem 1:0.

Tylko w Rybniku kibice nie zobaczyli ani jednego gola. W derbach Śląska pomiędzy ROW-em a GKS-em Tychy padł bezbramkowy remis.

W 20.kolejce odbyły się dwa pojedynki derbowe, pierwszy na Śląsku, natomiast drugi na Podkarpaciu, gdzie grająca na swoim terenie Siarka Tarnobrzeg pokonała Stal Stalową Wolę 1:0.

Co ciekawe, zarówno GKS, jak i Stalówka za tydzień, również zagrają w derbach… Tyszanie z Polonią Bytom, natomiast do Stalowej Woli przyjedzie imienniczka z Mielca, aby zagrać „Stalowe” derby.

Wracając do samych wyników, to należy zauważyć, że miniona kolejka była korzystniejsza dla gospodarzy, którzy pięć sposród ośmiu spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Jak strzelali?

Tak jak wspomnieliśmy już na samym wstępie, 20.kolejka przyniosła niewielką ilość bramek, bo zaledwie 13. Najwięcej powodów do radości mieli kibice w Mielcu, którzy oglądali cztery trafienia, z czego trzy w wykonaniu ich ulubieńców.

Najskuteczniejszym graczem kolejki był napastnik lidera, Andreja Prokić, który zdobył dwa gole, a gdyby wykorzystał stuprocentową sytuację z pierwszej połowy, zaliczyłby premierowego hat-tricka w nowym roku II lidze.

Poza tym, w pozostałych spotkaniach, pilkarze nie rozpieszczali swoich fanów skutecznością. Uubionym wynikiem tej kolejki było skromne 1:0, które padło na czterech stadionach.

Co ciekawe, najbardziej bramkostrzelna drużyna, Raków Częstochowa nie polepszyła swojego bilansu strzeleckiego przegrywając na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:1. To dopiero drugie spotkanie w tym sezonie, kiedy Raków nie zdobywa gola w meczu.

Forma

Trwa świetna passa Stali Mielec na swoim stadionie. „Twierdza” Mielec nadal niezdobyta. Lider II ligi nie przegrał u siebie ani jedengo spośród 10 spotkań w tym sezonie.

Niestety swoją passę na wyjazdach zakończył Znicz Pruszków, który aż do meczu ze Stalą nie przegrał ani jednego pojedynku w roli gościa. Tym samy nie ma już w lidze drużyny niepokonanej na wyjazdach. Pruszkowianie jeszcze przed meczem z liderem mogli pochwalić się bilansem: 4 zwycięstwa, 5 remisów i 0 porażek.

Tylko dwa zespoły w lidze mogą pochwalić się serią pięciu spotkań bez porażki, są to Puszcza Niepołomice (2 zwycięswa i 3 remisy) i wspomniana już Stal Mielec (5 zwycięstw i 1 remis).

Ciekawi jesteśmy czy Kotwica Kołobrzeg, która zanotowała trzy zwycięstwa z rzędu będzie kontynuować swoją passę.

Przebudzają nam się powoli Błękitni Stargard, którzy ku zaskoczeniom wszyskich fanów II ligi, zimę spędzili w strefie spadkowej, z któej po minionej kolejce wydostali się.

Jak przekraczali przepisy?

20.kolejka była całkiem spokojna pod wzlędem agresywności na boisku. Chyba żadna z drużyn nie chciała ponieść strat personalnych już w pierwszej kolejce na wiosnę. Sędziowie pokazali 32 żółte kartki i 2 dwie czerwone. Najwięcej z nich padło w pojedynku derbowym, pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Stalą Stalowa Wola, bo aż 9 kartek z czego jedna czerwona.

Frekwencja

Inauguracyjna kolejka w II lidze w 2016 roku wzbudziła spore zainteresowanie wśród kibiców. Najwyraźniej fani futbolu mocno stęsknili się za swoimi ulubieńcami co przełożyło się na łączną frekwencję 12 415, co daje ponad 1 500 fanów na mecz.

Najwięcej sympatyków pojawiła się na meczu Radomiaka z Rakowem (3500), Stali Mielec ze Zniczem (2983) i Siarki ze Stalą Stalowa Wola (2350). Co ciekawe w Radomiu i Tarnobrzegu był to rekord frekwencji w obecnym sezonie.

Gratulujemy fanom wszystkich klubów mobilizacji i liczymy na kolejne rekordy!

Bohater kolejki.

Naszym zdaniem na miano bohatera kolejki zasługuje Krystian Puton, który dał znakomitą zmianę i co więcej, niezwykle ważne zwycięstwo dla Radomiaka Radom w meczu z Rakowem Częstochowa. Bramka młodego gracza może być bardzo cenna i istotna w finalnym rozrachunku na końcu sezonu.

źródło: www.2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni