II Liga w liczbach: 2 kolejka.

II liga w liczbach to stały cykl przedstawiający rozgrywki II ligi w oparciu o statystyki. Tym razem podsumowaliśmy mecze 2. kolejki.

W dziewięciu spotkaniach strzelono łącznie 18 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Stargardzie Szczecińskim i Katowicach – 4 (Błękitni – Wisła i Rozwój – Energetyk). Żadnych goli nie ujrzała zaś publiczność w Limanowej (Limanovia – Górnik). W pierwszej i drugiej połowie strzelono po 9 goli.

W weekend zostało podyktowanych pięć rzutów karnych. „Jedenastki” na bramki zamienili Robert Gajda (Błękitni) i Adam Żak (Rozwój), rzutów karnych nie wykorzystali zaś Michał Magnuski (Błękitni), Grzegorz Michalak (Górnik) i Mateusz Argasiński (Stal Stalowa Wola).

W weekend gospodarze wygrali cztery razy, goście triumfowali trzykrotnie, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów.

Sędziowie pokazali zawodnikom 43 kartki – 40 żółtych i 3 czerwone (Chris Edwards z Wisły, Maciej Mysiak z Limanovii i Marcin Grolik z Energetyka). Według statystyk, najbrutalniejszy okazał się mecz Limanovii z Górnikiem, w którym sędzia pokazał 10 kartek. Tylko jedną kartkę zobaczyli zaś piłkarze w spotkaniu Stali Mielec z Kotwicą.

W weekend w meczach II ligi zagrało łącznie 262 zawodników, w tym 16 obcokrajowców – czterech Nigeryjczyków (Samuelson Odunka z Legionovii, Joshua Balogun Kayode z Rakowa, Sani Abubakar z Okocimskiego i Longinus Uwakwe z Puszczy), trzech Brazylijczyków (Daniel i Diogo z Rakowa oraz Filipe z Górnika), dwóch Serbów (Petar Borovićanin z Energetyka i Lazar Pavić z Legionovii), dwóch Słoweńców (Miha Goropevšek i Saša Kovjenič z Legionovii), dwóch Amerykanów (Chris Edwards i Jason Gorskie z Wisły), Łotysz (Kaspars Svārups z Nadwiślana), Ukrainiec (Taras Jaworśkyj z Okocimskiego) oraz Bułgar (Cwetan Filipow z Wisły).

Najmłodszym piłkarzem, który w weekend pojawił się na drugoligowej murawie, był 16-letni Paweł Mandrysz, napastnik Energetyka. Najstarszym graczem okazał się Artur Januszewski, obrońca Znicza Pruszków (38 lat).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, z trzema golami na koncie, zajmuje Piotr Burski (MKS Kluczbork).

Wyniki 2. kolejki:

Znicz Pruszków – Puszcza Niepołomice 1:2 (Paweł Tomczyk 46 – Zbigniew Zakrzewski 4, Dariusz Gawęcki 90)

Błękitni Stargard Szczeciński – Wisła Puławy 4:0 (Oskar Fijałkowski 9, Maciej Liśkiewicz 21, Robert Gajda 63 k., Łukasz Kosakiewicz 82)

Legionovia Legionowo – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (Lazar Pavić 63)

Okocimski KS Brzesko – MKS Kluczbork 0:2 (Wojciech Hober 18, Piotr Burski 69)

Raków Częstochowa – Stal Stalowa Wola 2:0 (Wojciech Reiman 43, Artur Pląskowski 80)

Rozwój Katowice – Energetyk ROW Rybnik 2:2 (Robert Tkocz 19, Adam Żak 30 k. – Michał Płonka 49, Marek Krotofil 87)

Nadwiślan Góra – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (Marcin Truszkowski 40)

Stal Mielec – Kotwica Kołobrzeg 1:0 (Rafał Jankowski 34)

Limanovia Limanowa – Górnik Wałbrzych 0:0.

PZPN.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni