II liga w liczbach.

24 bramki, aż 46 kartek i nieco niższa frekwencja niż na inaugurację – tak w skrócie można podsumować 2.kolejkę II ligi.

Za nami druga seria spotkań w ramach nowego sezonu w II lidze, która przyciągnęła na trybuny nieco mniej kibiców niż na inaugurację. Najwięcej ich zgromadziło się na stadionie w Kołobrzegu, gdzie Kotwica w zeszły sezonie czuła się bardzo dobrze, a jej obiekt urastał do rangi twierdzy. Tak też miało być w obecnych rozgrywkach. Taką samą nadzieję mieli licznie zgromadzeni kibice, którzy w liczbie niemal 1700 dopingowali swoich ulubieńców w starciu z GKS-em Bełchatów, który jeszcze dwa lata temu występował w Ekstraklasie.

Łącznie 2.kolejkę na trybunach oglądało ponad 7681 widzów. Cieszy również zainteresowanie drugoligowymi meczami w Opolu, gdzie miejscowy beniaminek w ostatnich dwóch spotkaniach na własnym stadionie zdobył 4 punkty. Mecze Odry oglądało już 2750 fanów (1.kolejka – 1200, 2.kolejka 1550).

Zgromadzeni kibice na drugoligowych obiektach mogli oglądać ciekawe emocje i sporo bramek. Łącznie padło 24 gole, czyli o 4 więcej niż kolejkę wcześniej. Najwięcej z nich padło w spotkaniach Olimpii Zambrów 1:3 Gryf Wejherowo, Raków Częstochowa 3:1 Warta Poznań i Odra Opole 2:2 Polonia Warszawa. Trzy ze wspomnianych drużyn prezentują na początku sezonu ofensywny styl gry. Zarówno Gryf, Raków i Odra mają na koncie po 5 bramek.

Łącznie sędziowie w 2.kolejce sięgali do kieszeni po kartoniki aż 46 razy, czyli prawie dwa razy częściej niż przed tygodniem. Tym razem obyło się bez czerwonych kartek. Na miano drużyny Fair Play zasłużyła ekipa Warty Poznań, która w przegranym meczu z Rakowem, uniknęła kartek. Za pewne beniaminek ucieszył by się bardziej z czystego konta pod względem straconych goli i przynajmniej jednego punkcika z trudnego wyjazdu pod Jasną Górę.

źródło: www.2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni