Hutnicze derby

W niedzielę o godzinie 15.00 dojdzie do derbowego pojedynku. Przeciwnikiem Stalówki w starciu hutniczych ekip będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Stal Stalowa Wola w poprzedniej kolejce przegrała w Łagowie z miejscowym ŁKS-em. – To był nasz słabszy mecz. To spotkanie dało nam dużo materiałów do przemyśleń. Pokazał nam też drogę, którą nie możemy kroczyć – stwierdził szkoleniowiec Stali Łukasz Surma. Nasi niedzielni rywale w ostatniej serii gier pokonali na własnym boisku Orlęta Radzyń Podlaski 2:1. W tabeli obu rywali dzieli już tylko dwa oczka.

Na pewno niedzielne spotkanie jest prestiżowe, jak każde derby. Na ten pojedynek mobilizują się nie tylko fani Stali, ale i KSZO. Trener Surma liczy, że sympatycy zielono-czarnych będą przysłowiowym dwunastym zawodnikiem, który pozwoli rozstrzygnąć potyczkę na naszą korzyść. – Wiemy, że wyniki i determinacja przyciągną kibiców na trybuny. Mogę ze swojej strony poprosić o kredyt zaufania. Razem stworzymy widowisko i to wsparcie ze strony fanów pozwoli nam wygrać – dodał opiekun Stalówki.

W ostatnich kilkudziesięciu latach rywalizacje Stali i KSZO były bardzo zacięte. W dwóch poprzednich sezonach Stal wygrywała w Ostrowcu, ale w Stalowej Woli ta sztuka jeszcze się nam nie udała. Bilans ostatnich dwudziestu potyczek jest właściwie remisowy. Stalówka wygrywała osiem razy, sześć razy górą było KSZO, a sześć razy mecze kończyły się podziałem punktów. Miejmy nadzieję, że trzeci pojedynek po spadku Stali do III ligi okaże się wreszcie dla naszego zespołu szczęśliwy.

Stal Stalowa Wola – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski / nd 16.10.2022 godz. 15.00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni