Hit rundy. Stalówka zagra z Wieczystą

Już w sobotę 1 kwietnia o godzinie 16.00 Stal Stalowa Wola rozegra hitowy pojedynek w trzecioligowych rozgrywkach. Naszym przeciwnikiem będzie Wieczysta Kraków.

Nasi sobotni rywale to lider rozgrywek. Beniaminek z Krakowa ma 43 punkty. Wieczysta legitymuje się bilansem bramkowym 45-21. W ostatniej kolejce Wieczysta na własnym boisku ograła Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. W klubie z Krakowa doszło niedawno również do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem został Wojciech Łobodziński.

Wieczysta to drużyna, która w składzie ma mnóstwo zawodników z przeszłością w ekstraklasie czy nawet reprezentacji. Radosław Majewski to najlepszy strzelec zespołu, który wystąpił 9 razy w kadrze Polski. Oprócz niego są zawodnicy, którzy grali w młodzieżowych kadrach narodowych nie tylko Polski. Wieczysta to klub, który przez zdecydowaną większość ludzi upatrywany jest jako główny kandydat do awansu do II ligi.

Stal podobnie jak Wieczysta przed ostatnim meczem zmieniała trenera. Ireneusz Pietrzykowski zaliczył zwycięski debiut. Zielono-czarni pokonali w Chełmie miejscową Chełmiankę 2:0 po dwóch golach Kacpra Wydry. Nasz zespół ma tylko jedno oczko straty do sobotniego rywala. Mobilizacja w drużynie przed sobotnim meczem jest duża. W Stali nie ma zbyt wielu problemów, więc nasz szkoleniowiec ma pozytywny ból głowy.

Rywalizacja pomiędzy Stalą a Wieczystą mocno elektryzuje kibiców. Zapowiada się piłkarskie święto w Stalowej Woli, bowiem praktycznie zostały wyprzedane wszystkie dostępne bilety. O wadze tego pojedynku świadczy też fakt, iż zawody poprowadzi Łukasz Szczech, który jest pierwszoligowym arbitrem mającym również w swoim dorobku prowadzeniem meczów w ekstraklasie.

 

Stal Stalowa Wola – Wieczysta Kraków
sobota 01.04.2023 , g.16
sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

transmisja video – Polsport.LIVE

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni