GKS Katowice pokonany! Mamy trzy punkty!

W 33. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z GKS-em Katowice. Zielono-czarni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, a rywala pokonali 2:0.

Po porażce z Widzewem Łódź sytuacja „Stalówki” w tabeli II ligi mocno się skomplikowała. Zielono-czarni w niedzielę bardzo potrzebowali punktów, a ich rywalem był walczący o awans do Fortuna I ligi GKS Katowice.

Nasi piłkarze ten mecz rozpoczęli spokojnie i dali pograć rywalowi. „Stalówka” odpierała ataki katowiczan na własnej połowie. Już jednak w 8. minucie nasza drużyna objęła prowadzenie. Szymon Jarosz wykorzystał błąd bramkarza gości i skierował piłkę do bramki GKS-u! Chwilę później blisko było o drugiego gola dla nas, ale tym razem Bartosz Mrozek obronił uderzenie z dystansu.

Następnie spotkanie się wyrównało. Stal dobrze jednak oddalała grę od naszego pola karnego. Sami też szukaliśmy uderzeń na bramkę przeciwnika. Warto odnotować minimalnie niecelne strzały Macieja Stefanowicza ze strony GKS-u i Piotra Mrozińskiego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy „Stalówka” zadała rywalowi drugi cios. Tym razem Kacper Śpiewak wykorzystał nieporozumienie w defensywie gości i skierował piłkę do siatki GKS-u! Na przerwę do szatni zeszliśmy prowadząc 2:0!

Początek drugiej odsłony spotkania to ataki naszego zespołu zakończone niecelnymi strzałami. Następnie goście przejęli inicjatywę na boisku, ale „Stalówka” dobrze oddalała grę od własnej bramki. Dawid Pietrzkiewicz miał spokój we własnym polu karnym, a wtedy, gdy było trzeba, „Pietrzu” popisał się kapitalnymi interwencjami. Tak było w 83. minucie, kiedy nasz kapitan znakomicie obronił strzał z kilku metrów.

GKS po przerwie rozgrywał piłkę, Stal szukała okazji na kontrę. Tak wyglądała ta część potyczki, w której gole nie padły, a to znaczy, że mecz 2:0 wygrała nasza drużyna. „Stalówka” pokonała kandydata do awansu i wywalczyła bardzo cenne trzy punkty!

Stal Stalowa Wola – GKS Katowice 2:0 (2:0)

1:0 – Szymon Jarosz 8′

2:0 – Kacper Śpiewak 42′

Skład:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Witasik, Sobotka, Jopek, Mroziński (77′ Stelmach), Zmorzyński, Ciepiela (69′ Chromiński), Michał Płonka (87′ Waszkiewicz), Śpiewak (90′ Szczutowski).

GKS Katowice: Mrozek – Janiszewski (46′ Dejmek), Jędrych, Woźniak (58′ Pavlas), Stefanowicz (58′ Urynowicz), Błąd, Michalski (76′ Wojciechowski), Rogala, Gałecki, Kurbiel, Kiebzak.

Żółte kartki: Ciepiela, Pietrzkiewicz – Woźniak, Stefanowicz, Michalski, Rogala, Kurbiel.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 900.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni