Finałowe starcie z Sokołem Sieniawa

W środę w finale wojewódzkiego Pucharu Polski Stal Stalowa Wola na własnym boisku podejmie niedawnego ligowego rywala Sokoła Sieniawa. Stawą awans do rozgrywek Pucharu Polski szczebla centralnego.

 

Stalówka z Sokołem mierzyła się nie tak dawno w ligowym spotkaniu w Sieniawie. Wtedy to zielono-czarni wygrali aż 4:0. W środę rywal będzie chciał się zrewanżować, bo stawka jest spora. To możliwość rozegrania meczu z mocnym przeciwnikiem nawet z ekstraklasy. Stal w minionej już edycji po triumfie w finale rozegrała bój z Puszczą Niepołomice, ale przygodę z pucharem zakończyła już na pierwszoligowcu.

Sokół to triumfator rozgrywek pucharowych na szczeblu podokręgu Jarosław, w którym pokonał inny zespół z III ligi KS Wiązownica. W półfinale szczebla wojewódzkiego z kolei ekipa z Sieniawy wygrała ze Stalą Łańcut. Stalówka z kolei pokonała Cosmos Nowotaniec, a wcześniej w podokręgu Sokół Kamień.

Dla obu ekip to kolejny pojedynek w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Rozgrywki ligowe jak i pucharowe nakładają się na siebie. To szósty z kolei mecz, a w weekend drużyny rozegrają siódmą potyczkę w ciągu trzech tygodni. To morderczy maraton zważywszy na końcówkę sezonu. Ten kto lepiej gospodaruje siłami okaże się wygranym.

Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa
środa 07.06.2023 godzina 17
stadion PCPN przy ulicy Hutniczej
sędziuje Gerard Gawron (Mielec)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni