Finałowe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg

W środę 5 maja piłkarze Stali Stalowa Wola rozegrają finałowe spotkanie o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola. Rywalem zielono-czarnych będzie Siarka Tarnobrzeg.

„Stalówka” dopiero co rywalizowała z Siarką Tarnobrzeg w rozgrywkach III ligi grupy IV. Zielono-czarni w derbach okazali się zdecydowanie lepsi od lokalnego rywala i rozbili go 4:0. Dla Stali dwie bramki strzelił Piotr Mroziński, a po jednej dołożyli Michał Mistrzyk i Maciej Wojtak.

Teraz „Stalówka” znów zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Tym razem jednak stawka jest już inna – to będzie bowiem finałowe spotkanie o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola. Ten mecz odbędzie się w Stalowej Woli, w środę 5 maja. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Droga Stali do finałowego spotkania:

II runda:

Olimpia Pysznica – Stal Stalowa Wola 1:8

III runda:

Dolina-Tanew Wólka Tanewska – Stal Stalowa Wola 0:2

1/2 finału:

Sparta Jeżowe – Stal Stalowa Wola 0:2

Droga Siarki do finałowego spotkania:

II runda:

Stal Gorzyce – Siarka Tarnobrzeg 0:7

III runda:

Sokół Kamień – Siarka Tarnobrzeg 3:4

1/2 finału:

LZS Zbydniów – Siarka Tarnobrzeg 0:11

Zwycięzca finałowego spotkania o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola w półfinale wojewódzkim zmierzy się ze zwycięzcą finałowego spotkania o Puchar Polski Okręgu Krosno. Wygrany tej potyczki zagra w finale wojewódzkim.

W drugim półfinałowym spotkaniu rywalizować będą zwycięzca meczu na szczeblu OZPN Jarosław ze zwycięzcą meczu na szczeblu POZPN Rzeszów / Dębica.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni