Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski: zwycięstwo Stali!

We wtorek w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski nasza Stal zmierzyła się z Karpatami Krosno. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Finałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski odbyło się w Krośnie na stadionie przy ulicy Legionów 1. Przypomnijmy, że w meczach półfinałowych Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN zielono-czarni pokonali 1:0 JKS Jarosław, a Karpaty Krosno wygrały z Koroną Rzeszów 2:1.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszego zespołu. Stal w tej części potyczki miała kilka dobrych okazji, ale gola strzeliła dopiero w 38. minucie. Wtedy to po indywidualnej akcji bramkarza Karpat pokonał Daniel Świderski.

Druga część potyczki dla naszego zespołu rozpoczęła się znakomicie. Po dograniu od Sławomira Dudy Szymon Jopek z bliska pewnie skierował futbolówkę do siatki drużyny z Krosna.

Wynik meczu na 3:0 dla zielono-czarnych ustalił w 70. minucie Daniel Świderski, który tym razem wślizgiem skierował futbolówkę do siatki Karpat Krosno.

„Stalówka” rywala pokonała 3:0 i triumfowała w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Karpaty Krosno – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:1)

0:1 – Daniel Świderski 38′

0:2 – Szymon Jopek 48′

0:3 – Daniel Świderski 70′

Karpaty Krosno (skład wyjściowy): Krawczyk – Król, Sęp, Bober, Baran, Gul, Stasz, Matofij, Smoleń, Gawle, Płonka.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi (88′ Stelmach), Olszewski, Zięba (88′ Szifer), Wojtysiak (81′ Kiełbasa), Jopek (77′ Stępniowski), Duda, Kacprzycki, Świderski (84′ Biskup).

Żółte kartki: Bober – Olszewski, Khorolskyi.

Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów).