Dobra passa trwa! Kolejne zwycięstwo Stali

W 13. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Czarnymi Połaniec. To spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem zielono-czarnych.

Trwa dobra passa naszej drużyny! Po efektownych zwycięstwach z Sokołem Sieniawa (5:2) i Tomasovią Tomaszów Lubelski (3:0) zielono-czarni tym razem ograli Czarnych Połaniec (3:0).

Stal od pierwszych minut chciała narzucić rywalowi swój styl gry. Drużyna z Połańca nie zamierzała się jednak tylko bronić i szukała swoich szans na gola. W 12. minucie po dośrodkowaniu w pole karne zielono-czarnych w dobrej sytuacji znalazł się Damian Bawor, ale po jego uderzeniu głową pewnie interweniował Mikołaj Smyłek.

Bramkarza Czarnych natomiast starał się niepokoić aktywny Daniel Świderski. I tak nasz napastnik w 20. minucie popisał się kapitalną asystą do Szymona Jopka, a kapitan Stali wykorzystał sytuację sam na sam. „Stalówka” objęła prowadzenie 1:0!

Po strzeleniu gola przez naszą drużynę gra nieco się wyrównała. Sporo było też walki w środkowej strefie boiska. Trzeba przyznać, że goście ambitnie szukali swojej okazji, ale na przerwę piłkarze obu drużyn zeszli przy jednobramkowym prowadzeniu Stali.

Druga część potyczki długo nie była porywającym widowiskiem. Gra przeważnie toczyła się daleko od bramki czy to jednej, czy też drugiej drużyny. Nasz zespół tempo zdecydowanie podkręcił jednak po godzinie gry!

Najpierw z dystansu w słupek trafił Sławomir Duda. Chwilę później po akcji Aleksandra Drobota swojego strzelił Daniel Świderski. Minęło kolejnych 120 sekund, a „Świder” tym razem asystował! Piłkę do bramki Czarnych skierował bowiem Volodymyr Khorolskyi! 3:0!

To była już ostatnia bramka w tym spotkaniu, chociaż obie drużyny miały jeszcze swoje okazje. „Stalówka” znów efektownie i pewnie ograła rywala. Do swojego dorobku dopisujemy kolejne cenny trzy punkty.

 

Stal Stalowa Wola – Czarni Połaniec 3:0 (1:0)

1:0 – Szymon Jopek 20′
2:0 – Daniel Świderski 61′
3:0 – Volodymyr Khorolskyi 63′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Olszewski, Khorolskyi (76′ Persak), Hudzik, Pietrzyk, Klepacki, Stępniowski (82′ Cukrowski), Duda (74′ Jakimiuk), Jopek, Drobot (74′ Wojtak), Świderski (76′ Żelisko).

Czarni Połaniec (skład wyjściowy): Siryk – Bakowski, Bażant, Misztal, Hul, Bawor, Woś, Banik, Wątróbski, Krępa, Mucha.

Żółte kartki: Khorolskyi, Pietrzyk.

Sędzia: Paweł Sitkowski (Kąkolewnica).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni