Do Stalowej Woli zawita Stomil

Stal Stalowa Wola w sobotę znów zagra na własnym boisku. Zielono-czarni podejmą tym razem Stomil Olsztyn.

Nasi rywale w poprzedniej kolejce przegrali na własnym boisku z rezerwami ŁKS Łódź. W międzyczasie nastąpiła również zmiana na stanowisku trenera. Nowym opiekunem ekipy z Olsztyna został doskonale znany w klubie Janusz Bucholc. Obecne rozgrywki nie do końca są udane dla Stomilu. Drużyna z Warmii zdobyła zaledwie cztery oczka, a jeszcze nie tak dawano biła się z Motorem Lublin o awans na zaplecze ekstraklasy.

Od ostatniego pojedynku Stalówki ze Stomilem minęło ponad jedenaście lat. Wtedy to w Stalowej Woli górą był nasz zespół wygrywając 2:1. W ostatnich trzydziestu latach graliśmy z drużyną z Olsztyna w sumie osiem razy odnosząc cztery zwycięstwa, wszystkie w Stalowej Woli, dwa razy remisując i dwa razy przegrywając.

Zielono-czarni po nieco słabszym początku w minioną sobotę odnieśli przekonywujące zwycięstwo przy Hutniczej z Chojniczanką Chojnice 5:2. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać bardzo dobrze grającą drużynę Stali, a dodatkowo wreszcie strzelającą dużo bramek. We wcześniejszych pojedynkach brakowało nieco szczęścia, bowiem zawodnicy Stali stwarzali sobie dogodne okazje, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki rywali.

Stal Stalowa Wola – Stomil Olsztyn
sobota 26.08.2023 godz. 19
PCPN, ul Hutnicza 10a
Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni