Do Legionowa po trzy punkty

W 10. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się z Legionovią Legionowo. Spotkanie odbędzie się się w sobotę 21 września o godzinie 16:00.

W sobotę nasi zawodnicy ruszą do walki o kolejne ligowe punkty, których tak bardzo potrzebujemy. Zielono-czarni w tabeli zajmują szesnaste miejsce i zgromadzili do tej pory pięć „oczek”. Nasz najbliższy rywal, Legionovia Legionowo w II lidze sklasyfikowana jest na miejscu siedemnastym.

Chociaż to dopiero początek sezonu, to można mówić, że przed Stalą potyczka o przysłowiowe sześć punktów.

Musimy jak najszybciej zacząć wygrywać. Bardzo tego potrzebujemy, bardzo chcemy się odbić. Potrzebujemy jednego takiego pozytywnego sygnału i pójdziemy, bo wiemy co trener nam przekazuje, realizujemy to, ale niestety jest taki moment, że po prostu coś nie wychodzi. Nam nie wpada, rywalom tak. Tak jest od początku sezonu. Suma szczęścia i pecha zawsze się wyrównuje, więc wierzę w to, że już w następnym spotkaniu po prostu pojedziemy, zwyciężymy i będziemy zadowoleni – mówił niedawno Robert Dadok. Nasi zawodnicy są zmotywowani, aby wywalczyć trzy punkty – tym bardziej, że jak na razie jedyne zwycięstwo w tym sezonie odnieśliśmy właśnie w potyczce wyjazdowej.

Legionovia, która jest beniaminkiem II ligi, w tym sezonie wywalczyła tylko trzy punkty dzięki jednemu zwycięstwu. Odniosła je na swoim stadionie pokonując w 1. kolejce 2:0 Skrę Częstochowa. W kolejnych meczach zanotowała osiem porażek. Nasi piłkarze muszą więc zrobić wszystko, aby z tego wyjazdowego spotkania do Stalowej Woli wrócić z trzema „oczkami”. Co ciekawe, Stal w poprzednim sezonie rywalizowała z tym zespołem. 8 sierpnia zmierzyliśmy się z Legionovią w rundzie wstępnej Totolotek Pucharu Polski i przegraliśmy 2:3.

Mecz Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola zostanie rozegrany w sobotę, 21 września. Początek spotkania o godzinie 16:00. Sędzia meczu będzie Piotr Idzik (Poznań).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni