Do Grudziądza po kolejne punkty: „Zawsze gramy o zwycięstwo”

– W każdym spotkaniu podejmujemy walkę – mówił trener „Stalówki”, Paweł Wtorek. – My zawsze w każdym meczu gramy o zwycięstwo – dodaje Adam Waszkiewicz. Zielono-czarni mobilizują się przed spotkaniem z Olimpią Grudziądz.

W Wielką Sobotę naszą „Stalówkę” czeka kolejne spotkanie ligowe. W meczu 29. kolejki zielono-czarni zmierzą się w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Rywalem Stali będzie aktualnie trzeci zespół w tabeli, który jest poważnym kandydatem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Olimpia nad Stalą ma jednak tylko sześć punktów przewagi.

Nie pojedziemy tyle kilometrów, żeby się na boisku położyć. My w każdym spotkaniu gramy o trzy punkty. Praktycznie nie zdarzył się mecz, w którym wychodzimy i się bronimy, czekamy na wyrok. W każdym spotkaniu podejmujemy walkę – mówił nam szkoleniowiec Stali, Paweł Wtorek. – Jesteśmy narażeni na takie wyniki jak w Siedlcach czy ze Skrą Częstochowa, bo bramki nie murujemy. Gramy otwartą piłkę i tak po prostu chcemy grać. Czasami można się naciąć i nam się dwa takie spotkania przytrafiły – dodał.

W sobotnim spotkaniu wiele też będzie zależeć od naszego bramkarza. Krystian Kalinowski, który debiutował z Ruchem Chorzów, w niedawnym meczu z PGE GKS-em Bełchatów pokazał się z bardzo dobrej strony i zachował czyste konto. – Mam nadzieję, że w Grudziądzu również zanotuję dobry występ. Zobaczymy, czas pokaże. Liczę, że też będzie na zero z tyłu i bez błędów – skomentował 20-latek.

Zielono-czarni liczą, że z dalekiego wyjazdu wrócą z punktami. – Mam nadzieję, że z Grudziądza przywieziemy jakąś zdobycz punktową. My zawsze w każdym meczu gramy o zwycięstwo, bo jak mówi trener: remis jest przed meczem. Podchodzimy do każdego rywala z szacunkiem, ale interesują nas każdym spotkaniu trzy punkty – zaznaczył natomiast Adam Waszkiewicz.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni