Derby Wschodu na inaugurację rundy wiosennej.

Przed nami pierwszy mecz rundy wiosennej. Już jutro-sobota 08.03. zielono-czarni podejmować będą przy ul. Hutniczej Motor Lublin. Początek spotkania o godzinie 14:00. Sędzią głównym tego spotkania będzie Robert Marciniak z Krakowa.
Na stalowowolskim stadionie obowiązywać będzie system identyfikacji kibiców.

Bilety na mecz warto kupić odpowiednio wcześnie. W piątek będą do nabycia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Hutniczej, w pokoju 114 „piłka nożna”, w godzinach od 8 do 18. W dzień meczu kasy otwarte będą od godziny 11:00. Cena biletu to 10 zł. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie Panie mogą obejrzeć derbowy pojedynek za darmo a także dzieci do lat 14 pod opieką dorosłego.

Aby kupić bilet, należy zabrać ze sobą dowód osobisty, a dzieci i młodzież do 18 roku życia muszą podać swój numer PESEL.

Na stadionie w Stalowej Woli szykuje się ciekawe widowisko sportowe. Drużyna Motoru Lublin po 18 rozegranych kolejkach zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Zespół prowadzony przez Roberta Kasperczyka wzmocnił się w przerwie zimowej i będzie walczył o punkty, których bardzo potrzebuje aby wydostać się ze strefy spadkowej. Pozyskano kilku graczy, którzy mają pociągnąć grę ekipy z Lubelszczyzny. Przede wszystkim przemeblowana została defensywa. Do zespołu doszli Mateusz Pawłowicz, Aleksander Komor czy Arkadiusz Lewiński. Dwaj ostatni zostali wypożyczeni z Ruchu Chorzów, a Pawłowicza z kolei dobrze zna trener Robert Kasperczyk. Tego doświadczonego obrońcę nie tak dawno chciała Stalówka. Niewątpliwie największe nadzieje wiąże się z Litwinem, Mariusem Stanaitisem, który ma za sobą grę w europejskich pucharach.

Stalowcy natomiast po rundzie jesiennej są na 4 miejscu w tabeli z 30 punktami na koncie. Nasz zespół ma 5 oczek przewagi nad strefą spadkową i traci 5 punktów do lidera rozgrywek, Pogoni Siedlce. Aby zapewnić sobie pewne utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek Stal musi zdobyć jeszcze sporo punktów. Mecze u siebie są do tego doskonałą okazją więc wszyscy liczymy na udaną inaugurację wiosny. Dodatkowo, podopieczni Pawła Wtorka muszą się zrehabilitować za jesienną porażkę w Lublinie gdzie stracili aż 4 bramki.
W przerwie zimowej do Naszego zespołu dołączył Mariusz Sacha, którego transfer okazał się jedynym w tym okienku. Z wypożyczenia wrócił natomiast Michał Mistrzyk, który grał w Sokole Nisko. Do dyspozycji trenera będzie również Paweł Żmuda, który wiosną doznał groźnej kontuzji ale już jest w pełni sił.

Potyczki Stali z Motorem zawsze wywołują sporo emocji zarówno na boisku jak i na trybunach. Od 1988 roku drużyny rozegrały 27 spotkań w których 12 razy górą była Stalówka, 8 razy wygrywał Motor i padło 7 remisów.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej i życzymy wielu sportowych emocji.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni