Derby w Tarnobrzegu.

Derbowe spotkanie 5 kolejki o mistrzostwo II Ligi pomiędzy Stalą Stalowa Wola P.S.A a Siarką Tarnobrzeg rozegrane zostanie w Tarnobrzegu. Pierwotnie mecz miał się odbyć w środę 27.08. o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR w Stalowej Woli. Ze względu na remont obiektu Piłkarska Spółka Akcyjna Stal nie uzyskała zgody policji i miasta na organizację imprezy masowej.
Zarząd spółki Stal Stalowa Wola zwrócił się do zarządu spółki Siarka Tarnobrzeg o przełożenie meczu na środy 17 września bądź też 15 października. Tarnobrzeżanie zgody takiej nie wyrazili i zaproponowali rozegranie spotkania zgodnie z wyznaczonym terminarzem rozgrywek w terminie 27 sierpnia w Tarnobrzegu. Gospodarzem meczu będzie Stal Stalowa Wola P.S.A.

– Zmiana terminu, w naszej ocenie, nie gwarantuje możliwości obejrzenia meczu przez kibiców Siarki Tarnobrzeg. Wieloletnie zaniedbania związane z organizacją sektora gości, czego skutkiem był zakaz przyjmowania grup zorganizowanych, w dalszym ciągu budzą wątpliwość związaną z realizacją tego przedsięwzięcia. Nadmieniamy, że w ubiegłym sezonie, w związku z brakami kadrowymi w naszym zespole spowodowanymi kontuzją jednego z podstawowych bramkarzy oraz powołaniem drugiego bramkarza do Reprezentacji Polski, Siarka Tarnobrzeg w myśl zasad Fair Play oraz zasad sportowej rywalizacji zwróciła się do Stali Stalowa Wola z prośbą o przełożenie meczu, spotykając się z niezrozumieniem i negatywną decyzją klubu ze Stalowej Woli – czytamy w stanowisku zarządu tarnobrzeskiej spółki.

Wszystkich kibiców Stali serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację niezależną od Klubu.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni