Derby już w sobotę.

30 marca w Wielką Sobotę nasz zespół rozegra kolejne spotkanie o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej. Przeciwnikiem zielono-czarnej Stali będzie jej imienniczka z Rzeszowa. Początek meczu na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie o godz. 14:00.
Będą to 38 Derby Podkarpacia rozegrane z zespołem biało-niebieskich. Pierwsze, oficjalne spotkanie obu drużyn odbyło się w 1954 roku w Rzeszowie na poziomie ówczesnej III ligi. Mecz zakończył się wygraną Stalówki 0:1. Było to jedno z 13 zwycięstw wywalczonych przez nasz zespół w rywalizacji obu drużyn. W 12 pojedynkach padł remis i 12 razy nasza jedenastka musiała uznać wyższość rywali. Sobotnie derby będą doskonałą okazją do poprawienia tego bilansu spotkań. Stalowcy muszą się zrewanżować Kibicom za jesienną porażkę z biało-niebieskimi przy Hutniczej 1:2. Bramki strzelali wówczas: Kachniarz, Koczon i Prokić.
Stalówka w rundzie wiosennej rozegrała już dwa spotkania ligowe w których zdobyła 4 punkty. W ostatnim meczu z Wisłą w Puławach padł bezbramkowy remis. Nasz zespół po 19 kolejkach zajmuje 11 miejsce w tabeli z 22 oczkami na koncie.
Rzeszowianie natomiast nie zagrali jeszcze na wiosnę. Na inaugurację rundy mieli udać się do Elbląga, na mecz z Olimpią jednak spotkanie odwołano. Nie odbył się również planowany na 16 marca mecz Stali z Puszczą Niepołomice. Biało-niebiescy nie zagrali też w Lublinie z Motorem. Stal Rzeszów w rundzie jesiennej zdobyła 20 punktów. Zespół odniósł 5 zwycięstw, 5 razy zremisował i doznał 7 porażek. W przerwie zimowej nastąpiła zmiana szkoleniowca w ekipie białej mewy. Trenera Ryszarda Kuźmę zastąpił Robert Kasperczyk.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Wszystkim Kibicom życzymy wielu sportowych emocji.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni