Derbowy bilans dla Stali.

W sobotę na obiekcie w Tarnobrzegu rozegrana zostanie kolejna odsłona Wielkich Derbów Podkarpacia. W dotychczasowych konfrontacjach zdecydowanie lepszy bilans ma Stal Stalowa Wola.

Zarówno w Tarnobrzegu, jak i Stalowej Woli nie mówi się o niczym innym niż o bezpośredniej konfrontacji obu drużyn. Będzie to już 30. mecz tych drużyn, biorąc pod uwagę pojedynki trzech najwyższych klas rozgrywkowych. Tylko dwa razy podkarpackie zespoły spotkały się w ekstraklasie. W sezonie 1993/94 mecz w Tarnobrzegu zakończył się triumfem gospodarzy, a w Stalowej Woli odnotowano remis.
Lepszym bilansem w Wielkich Derbach Podkarpacia legitymują się jednak piłkarze Stali Stalowa Wola. Mają oni na swoim koncie jedenaście triumfów, w tym cztery odniesione na wyjeździe. W dodatku w dwóch ostatnich pojedynkach rozegranych w Tarnobrzegu triumfowali gracze Stalówki.

Z kolei zawodnicy Siarka Tarnobrzeg wygrali zaledwie sześć pojedynków ze Stalą, ale połowę triumfów odnieśli na boisku rywali. Dwanaście konfrontacji zakończyło się remisem. Najwyższe zwycięstwo Siarka odniosła w sezonie 1990/91, kiedy to pokonała lokalnych rywali 4:1. Rekordowy triumf Stalówki to 3:1, a miał on miejsce w rozgrywkach 2001/02.

Bilans Wielkich Derbów Podkarpacia:
M Drużyna Mecze Z R P Bramki
1. Stal Stalowa Wola 29 11 12 6 30:22
2. Siarka Tarnobrzeg 29 6 12 11 22:30

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni