Dawid Pietrzkiewicz zawodnikiem „Stalówki”

Trzeci zimowy transfer „Stalówki” stał się faktem. Do naszej drużyny dołączył bramkarz Dawid Pietrzkiewicz.

Dawid Pietrzkiewicz to bardzo doświadczony zawodnik, który do Stali Stalowa Wola przychodzi z występującego na poziomie ekstraklasy Rakowa Częstochowa. Nowy nabytek zielono-czarnych ma na swoim koncie m.in. występy w azerskiej, słoweńskiej i polskiej ekstraklasie.

31-letni zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w LKS Długie skąd trafił do sanockiej Stali, by w 2007 roku przenieść się do występującej wówczas na zapleczu polskiej ekstraklasy Polonii Warszawa. Następnie „Pietia” próbował swoich sił za granicą. Najpierw w czeskim FC Baník Ostrawa, później w słoweńskim NK Primorje (Ajdovscina), by 2012 roku przenieść się do Azerbejdżanu, gdzie spędził 5 lat grając w takich klubach jak Simurq Zaqatala i Qəbələ FK. Z tym ostatnim Dawid występował w Lidze Europy, gdzie rozegrał mecz w fazie grupowej przeciwko Borussii Dortmund na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Po pobycie za granicą wrócił do Polski i bronił barw ekstraklasowej Sandecji Nowy Sącz.

Nasz nowy bramkarz jest także byłym reprezentantem Polski U-19, który osiem razy wybiegał na boisko z orzełkiem na piersi.

Łącznie Dawid ma na swoim koncie 41 meczów w azerskiej Ekstraklasie (w tym play-off) – 21 czystych kont, 10 meczów w Ekstraklasie Słoweńskiej – 2 czyste konta, 26 meczów w 1. Lidze polskiej – 6 czystych kont,  ponadto jeden mecz w Lidze Europy oraz spotkania w PKO Ekstraklasie, Pucharze Polski, Pucharze Czech.

Dawid Pietrzkiewicz związał się ze Stalą półtorarocznym kontraktem.

Serdecznie witamy Dawida w Stalowej Woli i życzmy wielu udanych interwencji w stalowowolskiej bramce!

ZOBACZ TAKŻE: DOMINIK CHROMIŃSKI ZAWODNIKIEM STALI

ZOBACZ TAKŻE: TOMASZ PŁONKA ZAWODNIKIEM STALI

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni