Czy Stal się przełamie?

W Wielką Sobotę-15.04. druga liga nie odpoczywa. O godzinie 16 na stadionie MOSiR przy ulicy Hutniczej spotkają się ze sobą miejscowa Stal Stalowa Wola oraz GKS Bełchatów.
Oba zespoły mają w tym sezonie jeden cel: utrzymać się w drugiej lidze. Jak na razie lepiej wygląda sytuacja bełchatowian, którzy wiosną wygrali cztery z sześciu spotkań, czyli zgromadzili aż 12 punktów. Podopieczni Mariusza Pawlaka zajmują 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.
Dorobek Stalówki jest o wiele bardziej skromniejszy, bo podopieczni trenera Rafała Wójcika jeszcze w tym roku nie cieszyli się z ligowej wygranej. Trzy remisy i trzy porażki nie przynoszą chluby zielono-czarnym. Zespół plasuje się na 13. miejscu w tabeli z 27 punktami na koncie i ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.
Zawodnicy, sztab szkoleniowy i Kibice Stali liczą na przełamanie złej passy siedmiu meczów bez zwycięstwa i pierwszy koplet punktów w tym roku.
Jesienią „Torfiorze” rozbili Stalówkę na własnym stadionie aż 5:1. Jedno trafienie dla naszego zespołu zaliczył Adrian Dziubiński, który teraz wraca do kadry meczowej po dwóch spotkaniach pauzy za czerwoną kartkę, którą zobaczył w starciu z Rozwojem Katowice.
-„W Bełchatowie szybko dostaliśmy dwa gongi i trudno było nam się podnieść z tak grającym rywalem. Ten mecz nam nie wyszedł, ale też uważam, że był to zbyt surowy wymiar kary” – przypomina Adrian Dziubiński, pomocnik Stalówki.
W kadrze Stali zabraknie Kamila Jonkisza, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.
Za Stalówką nie będzie przemawiała także historia. Do tej pory zielono-czarni wygrali z GKS-em zaledwie dwa mecze. Po raz ostatni udało się pokonać bełchatowian… 21 kwietnia 1993 roku! Stal wygrała wtedy 1:0. Rozpędzony zespół z Bełchatowa, który wygrał ostatnie trzy mecze nie będzie łatwym przeciwnikiem ale Stal musi wygrać by oddalić się od strefy spadkowej i zapewnić Kibicom radosne,spokojne Swięta.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na ten mecz. Kasy biletowe zostaną otwarte o godzinie 14:30.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni