Czas na Avię

Ligowe rozgrywki nabierają tempa. W sobotę zielono-czarni rozegrają kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem Stali będzie bardzo groźna Avia Świdnik. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Sobotni rywal Stalówki nie do końca nam leży. Spotkania z Avią zawsze były emocjonujące, ale bilans gier w ostatnich dwóch sezonach jest remisowy. Po spadku z II ligi w Świdniku lepsza okazała się Avia, ale w rewanżu w Stalowej Woli to Stal była górą. W poprzednim sezonie zwyciężyliśmy na wyjeździe, by przegrać na własnym terenie.

Avia co roku jest bardzo groźnym rywalem dla innych zespołów rywalizujących w III lidze IV grupie. W sezonach, w których Stal mogła rywalizować z ekipą ze Świdnika, to nasz sobotni rywal na koniec rozgrywek zawsze plasował się w czołowej piątce. Po siedmiu kolejkach obecnego sezonu Avia plasuje się na piątej lokacie z punktem mniej niż Stal. Avia wygrała trzy spotkania, trzy razy zremisowała i tylko raz musiała uznać wyższość rywala. Avia przegrała do tej pory tylko z Podlasiem Biała Podlaska. W poprzedniej serii gier ekipa ze Świdnika podzieliła się punktami z Orlętami Radzyń Podlaski.

Stalówka w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie przegrała w Kielcach z rezerwami Korony 5:3, mimo że prowadziła 2:0. – Nie da się wygrać meczu, jeśli dobrze gra się tylko przez chwilę. Zabrakło nam wyrachowania. Niestety zabrakło koordynacji pomiędzy linią obrony a linią pomocy. Popełniliśmy też trochę błędów indywidualnych w defensywie – powiedział po porażce z Koroną opiekun Stali Łukasz Surma.

Miejmy nadzieję, że porażka w ostatniej potyczce podziała mobilizująco na zawodników ze Stalowej Woli i będzie to tylko wypadek przy pracy. Na pewno sobotni pojedynek z Avią pokaże, w którym miejscu jest Stal. – Chciałbym, żebyśmy zagrali trochę inaczej niż w ostatnim meczu. Musimy pokazać swoje oblicze w ofensywie i wyciągnąć wnioski z ostatniego spotkania – dodał trener zielono-czarnych.

Stal Stalowa Wola – Avia Świdnik / sob 17.09.2022 godz. 18.00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni