Cracovia II lepsza od Stali

W 8. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Cracovią II. To spotkanie zakończyło się wysoką porażką zielono-czarnych.

Gospodarze do ataku ruszyli od początku meczu i szybko wypracowali sobie dobrą okazję. Było groźnie, ale piłka nie wpadła do bramki „Stalówki”. W kolejnych minutach drużyna z Krakowa miała optyczną przewagę i rozgrywała futbolówkę na połowie zielono-czarnych.

Stal na akcje „Pasów” odpowiedziała w 16. minucie. Ładny strzał oddał Daniel Świderski, a chwilę później piłka wpadła do bramki. Sędzia wcześniej odgwizdał jednak spalonego i ten gol nie został uznany. Kolejną dobrą okazję Stal miała w 22. minucie. Z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się jednak Bartłomiej Olszewski.

Następnie mecz się wyrównał, a zielono-czarni zdecydowanie częściej szukali swojej okazji na gola. Brakowało nam jednak wykończenia akcji.

W 41. minucie na efektowną indywidualną akcję zdecydował się Michał Wiśniewski. Piłkarz Cracovii zakończył ją strzałem, po którym piłka wpadła do bramki naszej drużyny. Po pierwszej połowie Cracovia II prowadziła ze Stalą 1:0.

Po przerwie Stal starała się atakować. Zielono-czarni musieli też uważać na groźne, oskrzydlające akcje Cracovii. W 62. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Michał Zięba. Po jego strzale z pola karnego piłka przeleciała jednak nad bramką „Pasów”.

Odpowiedź rezerw Cracovii była zdecydowana. W 67. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola strzelił Filip Piszczek, a chwilę później naszego bramkarza pokonał Jakub Myszor. Ten sam piłkarz swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił w 86. minucie. Ostatecznie zatem w niedzielę „Stalówka” przegrała z Cracovią II 0:4…

Cracovia II – Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)

1:0 – Michał Wiśniewski 41′
2:0 – Filip Piszczek 67′
3:0 – Jakub Myszor 70′
4:0 – Jakub Myszor 86′

Cracovia II (skład wyjściowy): Wilk – Stachera, Zaucha, Rivaldinho, Kanach, Rakoczy, Myszor, Piszczek, Ziemniak, Wiśniewski, Pieńczak.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba (68` Żelisko) , Duda, Persak, Olszewski, Jopek, Drobot (60′ Wojtak), Kiełbasa, Lebioda (84′ Khorolskyi), Radulj (84′ Grober), Świderski.

Żółte kartki: Jopek.