Cenny remis w Elblągu

Stal Stalowa Wola bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Elbląg.

W pierwszej części zawodów nie działo się zbyt wiele. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, ale to gospodarze przeważali i kontrolowali grę. Nie przynosiło to jednak zbyt wiele rezultatów. Aktywny w naszym polu karnym był Yan Senkevich, który był autorem zarówno pierwszego niecelnego jak i celnego strzału w meczu. Za drugim razem Mikołaj Smyłek nie miał problemów z obroną. Stal z kolei miała w pierwszej połowie jedną bardzo dobrą okazję, lecz Lucjan Klisiewicz z kąta z pola karnego nie zdołał trafić celnie w bramkę Olimpii.

Po zmianie stron mecz się ożywił i nie brakowało akcji ofensywnych pod obiema bramkami. Kilkanaście sekund po wznowieniu Jakub Górski uderzył sprzed pola karnego lecz Andrzej Witan nie dał się zaskoczyć. W 60. minucie Adam Imiela wykonywał rzut wolny sprzed pola karnego, ale trafił tylko w mur. Gospodarze wyprowadzali groźne, szybkie akcje, ale dobrze radził sobie Mikołaj Smyłek lub skutecznie przerywali akcję rywali nasi obrońcy. W końcówce meczu świetnie przymierzył z dystansu Jakub Kowalski, lecz jeszcze lepszą paradą popisał się bramkarz gości. Wynik już nie uległ zmianie i Stal wreszcie przywozi z wyjazdu zdobycz punktową.

Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 0:0

Olimpia: Witan – Szczudliński, Bartoś (65’ Mruk), Jóźwicki (65’ Żak), Senkevich (80’ Stefaniak), Famulak (65’ Yatsenko), Kuczałek, Jakubczyk, Spychała, Kozera, Filipczyk (80’ Łabecki).

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Oko (86’ Furtak), Ziarko, Soszyński, Mydlarz (68’ Wiktoruk), Pioterczak (46’ Chełmecki), Imiela, Górski (68’ Maluga), Klisiewicz (77’ Iwao).

Żółte kartki: Jóźwicki (Olimpia) oraz Pioterczak (Stal).

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni