Cenne zwycięstwo z Concordią.

Stalówka pokonała  Concordię 2:0. W bardzo ważnym wyjazdowym meczu zielono-czarni zdobyli komplet punktów i wskoczyli na 7 miejsce w ligowej tabeli.
Stal wydostała się ze strefy spadkowej. Podopiecznym trenera Pawła Wtorka trudno grało się w Elblągu z Concordią.
W pierwszej połowie goście nie stworzyli sobie za wiele dogodnych sytuacji. Strzały Mateusza Argasińskiego i Wojciech Reimana nie były na tyle groźne, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Miejscowi też nie byli w stanie specjalnie zagrozić Tomaszowi Wietesze, raz uderzył Okada, ale obok bramki, w kilku sytuacjach „Balon” wyjaśniał sytuację zanim doszło do poważniejszego niebezpieczeństwa. Nasz zespół dopingowali tradycyjnie jeżdżący na mecze wyjazdowe kibice „Stalówki”, którzy liczyli, że przyjezdni trafią do siatki w drugiej połowie.

Chwilę po wznowieniu gry po zmianie stron trener Wtorek zdecydował się dokonać zmian, za Mariusza Sachę wszedł Mateusz Kantor, a za Michała Kachniarza Tomasz Płonka. Miał nosa, bo właśnie „Płona” wpisał się na listę strzelców, w 61 minucie wykorzystał prostopadłe podanie od Reimana i stając oko w oko z golkiperem Concordii nie zmarnował okazji. Szans na gole było więcej, strzelali Michał Czarny, Argasiński, Łanucha, Reiman, a najbliższy szczęścia był Mikołajczak, który też był sam przed bramkarzem rywali, uderzył z ostrego kąta, bramka była już pusta, ale piłka minęła cel szybując nad poprzeczką.
Wreszcie w 86 minucie dopiął swego Reiman, a zrobił to w charakterystyczny dla siebie sposób, huknął pięknie z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. Była 86 minuta meczu i Stal nie mogła dać już sobie wydrzeć niezwykle ważnej wygranej.

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się trzech Japończyków: Tomoki Fujikawa, Kiyoshi Nakatani, Shotaro Okada, trzech Hiszpanów: Juan Gonzales Perez „Juanma”, Hector Faura i Alfredo Zapata oraz Kameruńczyk Jean Claude Essomba Ondoua. A to międzynarodowe towarzystwo prowadzi hiszpański trener Jesus Vicente Gimenez.
Teraz przed naszym zespołem mecz o sześć punktów ze Stalą Rzeszów. Stalowcy dobrze radzą sobie w derbowych pojedynkach, oby i to spotkanie zakończyło się zwycięstwem.

Bramki zdobyli: 61. Płonka, 86. Reiman

Kartki:   36. Song (CON), 83. Broniarek (CON) – 43. Mikołajczak (SSW), 57. Kantor (SSW), 78. Płonka (SSW)

Concordia Elbląg: Matłoka – Fujikawa, Broniarek, Burzyński, Juanma, Nakatani, Okada, Hector, Lewandowski, Song, Zapata
Rezerwowi: Galeniewski, Zejglić, Adolfo, Jastrzębski

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Mistrzyk, Czarny, Reiman, Kachniach, Łanucha, Bartkiewicz, Sacha, Agrasiński, Mikołajczak, Bogacz
Rezerwowi: Wołoszyn, Żmuda, Sikorski, Kantor, Tur, Fabianowski, Płonka

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Kujawsko-Pomorski ZPN)

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni