Cenne zwycięstwo Stali.

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Puszczę Niepołomice 1:0 po bardzo ładnym uderzeniu w samo okienko Damiana Łanuchy.

Pierwsza połowa spotkania w Stalowej Woli była bardzo słabym widowiskiem. Początkowo zaatakowała Stalówka, ale z minuty na minutę kontrolę przejmowała Puszcza. Brakowało jednak sytuacji bramkowych, na murawie panował chaos, było wiele niedokładności w zagraniach. Puszcza miała kilka dość dobrych okazji bramkowych, ale Stalówka dwie doskonałe, z których powinny paść gole. Najpierw Dawid Jabłoński nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem, a w samej końcówce Dawid Przezak będąc 5 metrów od bramki nie potrafił skierować piłki do siatki. – Dawid Przezak jest po kontuzji i można trochę przymknąć oko na niego, bo zagrał dopiero drugi mecz w tym sezonie – powiedział opiekun Stalówki Jaromir Wieprzęć.

Puszcza mogła świetnie rozpocząć drugą połowę, ale Dariusz Gawęcki w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wietechą trafił tylko w słupek. Mecz z minuty na minutę nabierał rumieńców. W 63. minucie Damian Łanucha pięknym, technicznym uderzeniem w okienko zdobył gol a dla Stali. To trafienie oznaczało, że emocji do końca nie zabraknie. Puszcza atakowała, z minuty na minutę otwierała się coraz bardziej i w samej końcówce mogła tracić drugiego gola, ale ani Jabłoński, ani Przemysław Oziębała nie potrafili trafić do siatki.

Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
1:0 – Damian Łanucha 63’

Składy:

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Bogacz, Grzegorz Wawrzyński, Mateusz Kantor, Dawid Jabłoński, Damian Łanucha (90’ Kacper Siudak), Michał Kachniarz, Radosław Mikołajczak, Dawid Przezak (60’ Przemysław Oziębała), Tomasz Płonka (78’ Paweł Giel).

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski – Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, Michał Czarny, Dawid Abramowicz, Mateusz Broź (73’ Damian Furczyk), Michał Mikołajczyk, Marcel Kotwica, Dariusz Gawęcki, Longinus Uwakwe (70’ Roman Stepankov), Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Grzegorz Wawrzyński, Damian Łanucha, Przemysław Oziębała, Mateusz Kantor, Radosław Mikołajczak (Stal) oraz Łukasz Furtak, Michał Mikołajczyk, Dawid Abramowicz (Puszcza).

Sędzia: Michał Grocki (Warszawa).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni