16-letni Bartosz Tłuczek podpisał kontrakt

16-letni BARTOSZ TŁUCZEK Z PIERWSZYM KONTRAKTEM!

Bartłosz Tłuczek, szesnastoletni napastnik będący jeszcze w wieku juniora młodszego, podpisał w minionych dniach 1,5 letni kontrakt ze „Stalówką”.

– Bartek od prawie roku trenuje z pierwszą drużyną. Przez ten okres zrobił niebagatelny postęp i tym zapracował sobie na ten kontrakt. Sfinalizowaliśmy w końcu to, czego nie udało się zrobić przed „wybuchem” całej sytuacji związanej z koronawirusem – mówi dyrektor sportowy Stali, Wojciech Fabianowski.

Bartosz swoje pierwsze kroki stawiał w rodzinnym Leżajsku, gdzie występował w barwach Pogoni oraz Sparty. Stamtąd przeniósł się do Rzeszowa by swoje piłkarskie zdolności podnosić w Szkole Mistrzostwa Sportowego „Resovia”.

W 2017 roku trzynastoletni wówczas napastnik w barwach SMS-u został królem strzelców grupy A mistrzowskiej trampkarza starszego, w której zdobył 13-bramek. Rok później w pierwszej grupie podkarpackiej ligi trampkarzy został wiceliderem klasyfikacji strzelców aplikując rywalom 14 trafień.

Tłuczek co prawda nie zdołał jeszcze zadebiutować w rozgrywkach drugiej ligi, ale pojawiał się na czwartoligowych boiskach w barwach rezerw Stalówki oraz był m.in. obecny na ławce rezerwowych podczas potyczki z Lechem Poznań w ramach 1/8 Totolotek Pucharu Polski.

– Treningi z pierwszą drużyną oraz dotychczasowa gra na poziomie 4 ligi z seniorami w dużej mierze przyczynia się do tego, że Bartek krok po kroku prawidłowo się rozwija i robi duże postępy. To bardzo pracowity chłopak, czasem trzeba go wręcz hamować – uśmiecha się szkoleniowiec „Stalówki”, Szymon Szydełko.

Szesnastolatek zdołał już nawet zdobyć gola podczas zimowych przygotowań. Strzelił wówczas bramkę w sparingu z pierwszoligową Puszczą Niepołomice, który zielono-czarni wygrali 2:0.

Upragniony debiut na drugoligowych boiskach na wiosnę zahamowała kontuzja, która przytrafiła się młodemu napastnikowi pod koniec przygotowań.

Po kontuzji nie ma ani śladu. To był niefortunny poza boiskowy uraz, który przytrafił mi się w szkole. Wszystko jest wyleczone i od ponad miesiąca trenuję już na sto procent! Trochę na tym całym wirusie skorzystałem – uśmiecha się szesnastolatek.

Napastnik Stali nie kryje przede wszystkim zadowolenia z faktu, że udało się sfinalizować rozmowy i podpisać swój pierwszy w życiu kontrakt.

– Ogromnie się cieszę, co mogę więcej powiedzieć… Chcę już wrócić na boisko – mówi ze sporym entuzjazmem.

STALÓWKA tv. 16-letni Bartosz Tłuczek strzela bramkę z Puszczą.

?[STALÓWKA tv]?? Zapraszamy na relację filmową z wczorajszego meczu sparingowego wygranego przez naszą Stal 2:0 z Puszczą Niepołomice. Bramkę w tym spotkaniu zdobył 16-letni Bartosz Tłuczek???Brawo❗️Drugą bramkę z rzutu karnego strzelił dla Stali-Piotr Mroziński. ️⚽️⏰ Kolejny sparing Stal zagra z Texom Sokół Sieniawa.✔️środa, godz.13.00, boczne boisko w Stalowej Woli.

Gepostet von Stal Stalowa Wola PSA am Sonntag, 2. Februar 2020

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni