Baraże o II ligę rozstrzygnięte.

Radomiak Radom wygrał w cuglach swoją grupę III ligi i rozprawił się w barażu z Wisłą Sandomierz. Po pierwszym meczu nie miał komfortowej sytuacji. W Radomiu padł bezbramkowy remis. Radomiak dobrze poradził sobie na wyjeździe i wywalczył awans.

Wisła Sandomierz – Radomiak Radom 1:2 (0:1)

0:1 – Szymon Stanisławski 13′
0:2 – Leandro 54′
1:2 – Bartłomiej Gołasa (k.) 83′

Składy:

Wisła: Wierzgacz – Ziółek (60′ Pacholarz), Beszczyński, Oślizło, Gołasa – Piątkowski, Podstolak, Motyl (74′ Kwiecień), Chorab, Hul (80′ Szapeta) – Rak (60′ Mikulec).

Radomiak: Kula – Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski – Kiełtyka (84′ Puton), Agu, Radecki, Brągiel (90+2′ Wnuk) – Leandro (76′ Wolski), Stanisławski.

Żółta kartka: Motyl (Radomiak).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Kolejnym Klubem, który awansował jest Olimpia Zambrów. Drużyna z Zambrowa wraca na szczebel centralny po zwycięskim barażu ze Stalą Rzeszów. Olimpia znalazła się w opresji, ale golem w doliczonym czasie przypieczętowała awans do II ligi.
W Rzeszowie Olimpia wygrała 3:2. Taka zaliczka po meczu wyjazdowym była naprawdę solidna. W rewanżu pierwszego gola zdobył rywal, ale po przerwie zambrowianie, a konkretnie Michał Kuczałek doprowadził do remisu. W doliczonym czasie Łukasz Grzybowski trafił do pustej bramki na 1:1 i stało się jasne, że zambrowianie wracają do II ligi.

Olimpia Zambrów – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)
0:1 – Sebastian Brocki 27′
1:1 – Łukasz Grzybowski 90+2′

Składy:

Olimpia: Czapliński – Piłatowski, Gogol, Gul, Hryszko – Lemanek, Kuczałek, Przyborowski (71′ Lachowicz), Grzybowski – Jastrzębski (77′ Jaworowski), Twardowski (66′ Poduch).

Stal: Beszczyński – Szymański, Bednarczyk, Drelich, Suswam – Lisańczuk (73′ Szczoczarz), Baran (55′ Mykytyn), Tabor, Murawski (87′ Maślany) – Brocki, Prędota.

Żółte kartki: Gul, Jastrzębski (Olimpia) oraz Bednarczyk (Stal).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Olimpia Zambrów.

Trzeci mecz to pojedynek Polonii Bytom z Wartą Poznań. Po wygranej w pierwszym spotkaniu barażowym z Wartą, podopieczni Jacka Trzeciaka zwyciężyli również u siebie i uzyskali zasłużony awans.
Poloniści przystępowali do środowej potyczki w komfortowej sytuacji. Po triumfie w „ogródku” 2:1 mieli dwa gole w zapasie i nie musieli atakować. Mimo to przyjęli ofensywną taktykę i przez całą pierwszą połowę wyraźnie przeważali.
Ostatecznie Polonia triumfowała w rewanżu 1:0, a w całym dwumeczu 3:1. Drużyna Jacka Trzeciaka w przekroju 180 minut była wyraźnie lepsza i zasłużenie awansowała do II ligi.

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 – Jacek Broniewicz (k.) 25′
pierwszy mecz: 2:1, awans: Polonia Bytom

Składy:

Polonia Bytom: Marcin Michalak – Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Kamil Mańkowski (80′ Kamil Walesa), Łukasz Grube (83′ Wojciech Mróz), Bartłomiej Setlak, Krzysztof Michalak, Marcin Lachowski (70′ Adrian Krysian), Damian Michalik, Dawid Cempa (64′ Michał Zieliński).

Warta Poznań: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek (62′ Nikodem Fiedosewicz), Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz, Adrian Laskowski, Artur Marciniak (58′ Krystian Łukaszyk), Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski, Miłosz Brylewski (46′ Gracjan Goździk), Łukasz Spławski.

Żółte kartki: Łukasz Grube, Damian Michalik (Polonia Bytom) oraz Artur Marciniak (Warta Poznań).

Czerwona kartka: Filip Brzostowski /89′ za faul/ (Warta Poznań).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni