Baraże o grę w II lidze.

34.kolejka dała nam odpowiedź, kto opuści drugoligową stawkę. Do Gryfu Wejherowo dołączył Nadwiślan Góra, a wcześniej z rozgrywek wycofał się Okocimski Brzesko. Ciekawi jesteśmy, którzy z trzecioligowców uzupełni stawkę.

Mimo, dobrej rundy wiosennej z drugą ligą żegnają się drużyny Gryfu Wejherowo i Nadwiślana Góra. W przerwie zimowej w związku z problemami finansowymi z rozgrywek wycofał się Okocimski Brzesko, natomiast z podobnych powodów Dolcan Ząbki zrezygnował z gry na zapleczu Ekstraklasy, co sprawiło, że piłkarsko z II ligi spadły tylko dwie ekipy. Niezależnie od tego, do obsadzenia w drugiej lidze zostały cztery miejsce. Niestety, na poznanie pełnego składu drugoligowych rozgrywek w sezonie 2016/2017 poczekamy do 15 czerwca, kiedy to zostaną wyłonieni zwycięzcy par barażowych, które skojarzą ze sobą mistrzów trzecich lig.

Pierwsze pojedynki zostaną rozegrane 11 czerwca 2016 r. godz. 15.00 i 15 czerwca 2016 r. godz. 17.00.

Pewnymi gry w barażach są Garbarnia Kraków, Motor Lublin, Olimpia Elbląg, Odra Opole, Polonia Warszawa, Warta Poznań i Vineta Wolin. Nadal niewiadoma jest zwycięzca grupy dolnośląsko-lubuskiej. Zarówno Górnik Wałbrzych, jak i KS Polkowice wygrały swoje mecze 34. kolejki i mają po tyle samo punktów, a w bezpośrednich spotkaniach Górnik i Polkowice wygrały po 3-1. Aby wyłonić lidera, niezbędne będzie rozegranie meczu barażowego 8 czerwca, którego gospodarz zostanie wyłoniony drogą losowania. Sezon, dla zwycięskiego zespołu będzie bardzo długi, gdyż będzie on musiał rozegrać kolejne dwa spotkania, która dadzą odpowiedź w jakiej lidze zagra mistrz grupy dolnośląsko-lubelskiej.

Tymczasem, pary barażowe wyglądają w następujący sposób:

mistrz grupy pomorsko-zachodniopomorskiej – mistrz grupy opolsko-śląskiej
Vineta Wolin – Odra Opole

mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej – mistrz grupy łódzko-mazowieckiej
Górnik Wałbrzych/KS Polkowice – Polonia Warszawa

mistrz grupy małopolsko-świętokrzyskiej – mistrz grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Garbarnia Kraków – Warta Poznań

mistrz grupy lubelsko-podkarpackiej – mistrz grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej
Motor Lublin – Olimpia Elbląg

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni