Aurel Davidik: W każdym meczu będę dawał z siebie sto procent.

O kilka słów poprosiliśmy naszego nowego zawodnika, Aurela Davidika. 21-letni Słowak opowiedział nam o wrażeniach z pierwszych dni pobytu w Stalowej Woli a także o swojej grze na słowackich boiskach.

 

Aurel, proszę przedstaw się kibicom Stali

– Mam 21 lat i pochodze ze Słowacji. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiałem w Spartaku Trnava. Później reprezentowałem MSK Zilina, FK Zeleziarne Podbrezova, FK Dubnica i FK Zeleziarne Podbrezova. Do Stali trafiłem grając MSK Povazska Bystrica. Dodam też ,że grając w FK Dubnica awansowaliśmy do drugiej ligi. 

Pierwszy raz spotkaliśmy się w Myszkowie na sparingu ze Skrą Częstochowa, gdzie zagrałeś bardzo fajne zawody. Teraz rozmawiamy po meczu z Polonią Bytom. Miałeś kilka dni, aby poznać klub i nowych kolegów. Jakie wrażenia?

– Cały czas poznaje drużynę, ale już teraz mogę powiedzieć,że znalazłem się wśród bardzo dobrych zawodników. Atmosfera jest super, bardzo dobrzy trenerzy a dookoła mili ludzie. Jestem bardzo zadowolony i bardzo mi się tutaj podoba. 

Miałeś już okazję już bliżej poznać Stalową Wolę?

– Tak. Gdy tylko mam okazję to chcę zobaczyć jak najwięcej miasta, w którym teraz mieszkam. Podoba mi się. Jest dużo miejsc, gdzie można pospacerować.

Szybko wkomponowałeś się w drużynę i bardzo dobrze radzisz sobie na lewej stronie boiska. To twoja ulubiona pozycja? 

– Jestem graczem lewonożnym i właśnie w tym sektorze czyję się najlepiej. Nie przeszkadza mi też pozycja. Jestem graczem uniwersalnym i z takim samym zaangażowaniem zagram na obronie, pomocy a nawet ataku. 

Grając w Stali zapewne odczujesz dodatkowy bodziec w postaci wsparcia i dopingu naszych kibiców. Jak to jest na Słowacji? Czy również tak żywiołowo dopingują ?

 – Lubie, gdy na stadionie jest wielu kibiców i słychać głośny doping. Grając w FK Dubnica, gdy graliśmy o awans, frekwencja była zadowalająca a tak niestety na Słowacji stadiony są w małej ilości zapełniane kibicami.

Czego kibice i my wszyscy możemy spodziewać się po Aurelu Davidiku? 

– Ja ze swojej strony moge obiecać,że pokaże się z jak najlepszej strony. W każdym meczu będę dawał z siebie 100% i zrobię wszystko, aby cel jaki jest zakładany w postaci awansu stał się faktem.

rozmawiał: Krzysztof Nowaliński
tłumaczył: Mateusz Książek

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni