17. kolejka-statystyki.

Jak grali?
W przeciwieństwie do poprzedniej kolejki, tym razem górą byli goście, którzy w aż pięciu spotkaniach losy meczów rozstrzygnęli na swoją korzyść. Mieliśmy tylko jeden remis i trzy zwycięstwa gospodarzy.

Jak strzelali?
17.kolejka przyniosła nam więcej bramek niż ubiegła. Tym razem zawodnicy trafiali do bramek 25 razy, najwyższy wynik padł w Kołobrzegu, gdzie miejscowa Kotwica uległa Rakowowi Częstochowa 3:5…

Raków kolejny raz udowodnił, że jest w znakomitej formie strzeleckiej. Kolejne pięć bramek, sprawiają, że ekipa z Częstochowy jest najskuteczniejszą drużyną w lidze. Aktualny bilans bramkowy nowego wicelidera to 36-19.

Dla porównania druga drużyna w rankingu strzeleckim, to Stal Mielec z dorobkiem 29 bramek.

Jak przekraczali przepisy?

17.kolejka przyniosła sędziom bardzo dużo pracy, a głównie jednemu sędziemu… Panu Michałowi Górce z Tarnowa, który w meczu pomiędzy Radomiakiem Radom a Puszczą Niepołomice pokazał aż 19 kartek (16ż, 3cz)!

Łącznie w całej kolejce zawodnicy otrzymali 59 kartek w tym 55 żółtych i 4 czerwone.

Frekwencja.

Miniona kolejka cieszyła się całkiem niezłym zainteresowaniem kibiców, zważywszy że pogoda w ubiegły weekend nikogo nie rozpieszczała.

Łączna frekwencja wyniosła 7630 widzów. Najwięcej z nich pojawiło się na meczach Stali Mielec z GKS-em Tychy (2100) i Radomiaka z Puszczą (2000).

Swoją obecność na trybunach zaznaczyli również kibice Siarki Tarnobrzeg, którzy na znak solidarności wobec piłkarzy i klubu zgromadzili się na stadionie w ilości 1005. Była to najwyższa frekwencja na stadionie przy ul. Niepodległości w tej rundzie.

Wydarzenie kolejki.

Wydarzeniem kolejki zapewne jest piąte z rzędu zwycięstwo Rakowa Częstochowa, które zostało osiągnięte w efektownym stylu. Wysoka wygrana dała drużynie z Częstochowy drugą lokatę na półmetku rozgrywek. Wspomniany awans w tabeli nie byłby możliwy, gdyby nie przegrana Wisły Puławy z Olimpią Zambrów. Ten wynik to największa niespodzianka tej kolejki.
Na uwagę zasługuje również piękna bramka Bartosza Nowaka w meczu pomiędzy Stalą Mielec i GKS-em Tychy.

Bohater kolejki.

Ciężko jednoznacznie wyróżnić bohatera tej kolejki, ale swoje indywidualne wyróżnienie kierujemy do Dominika Lemanka z Olimpii Zambrów, który pięknym strzałem wyprowadził Zambrowian na prowadzenie w meczu z Wisłą, a asystą przy bramce Zapolnika dał im upragnione zwycięstwo.

Drużynowe wyróżnienie kierujemy do ekip z Rybnika i Częstochowy za walkę i efektowne zwycięstwa nad swoimi rywalami.

źródło: www.2ligapolska.pl,

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni