15. kolejka w liczbach.

Niezbyt obfita w bramki była 15.kolejka II ligi podczas której padło tylko 19 goli. Sporo pracy mieli sędziowie, którzy aż 59 razy sięgali po kartoniki zarówno żółte jak i czerwone.

Jak grali?
W 15. Serii gier zdecydowanie lepiej wypadli gospodarze, którzy w aż sześciu spotkaniach odsyłali swoich gości do domu bez zdobyczy punktowych. Dwa razy padły remisy. Natomiast tylko drużyna Rakowa Częstochowa zdobyła komplet punktów w meczu wyjazdowym.

Jak strzelali?
Niestety 15.kolejka przyniosła nam tylko 19 bramek, a najwięcej z nich padło w Wejherowie, gdzie Gryf przegrał z Rakowem 1:3. Dzięki tym trafieniom Częstochowianie stali się najskuteczniejszą drużyną i mają na swoim koncie 28 goli.

Tylko Siarce Tarnobrzeg udało się ustrzelić trzy bramki w rozegranej kolejce, która pewnie ograła Olimpię Zambrów 3:0.

Forma.
Miniona kolejka przerwała znakomitą passę Wisły Puławy i Stali Stalowa Wola. Lider z Puław po dziewięciu meczach bez porażki i czterech zwycięstwach z rzędu musiał uznać wyższości Stali Mielec, która po wygranej na swoim terenie powróciła na fotel lidera. Natomiast Stalówka po dziesięciu spotkaniach bez porażki uległa Legionovii Legionowo.

Swoją historię zaczął pisać Raków Częstochowa, który od sześciu spotkań jest niepokonany, a w ostatnich trzech meczach zdobył komplet punktów, co pozwoliło mu zbliżyć się do czuba tabeli.

Bardzo dobrym osiągnięciem mogą pochwalić się również zawodnicy Znicza Pruszków, którzy nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania na wyjeździe.

Twierdza Mielec i Kołobrzeg.
Drużyny Stali Mielec i Kotwicy Kołobrzeg nadal są niezwyciężone na swoim terenie. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się jeszcze Stal Stalowa Wola, która w 15.kolejce zagrała na wyjeździe.

Jak przekraczali przepisy?
15.kolejka przyniosła nam bardzo dużo kartoników. Sędziowie sięgali po nie aż 59 razy pokazując 53 żółte kartki i aż 6 czerwonych. Najwięcej z nich, bo aż 14 (12 ż, 2 cz) ujrzeli zawodnicy z Brzeska i Niepołomice. Jak przystało na derby, walka o panowanie przez najbliższe miesiące w Małopolsce była bardzo zawzięta, a górą okazali się zawodnicy Okocimskiego Brzesko.

Polonia Bytom to drużyna, która prowadzi w klasyfikacji Fair Play. Bytomianie mają na swoim koncie najmniej kartek. Natomiast najwięcej otrzymali do tej pory piłkarze Gryfa Wejherowo.

Frekwencja.
Ostatnia kolejka cieszyła się całkiem niezłym zainteresowaniem kibiców. Łączna frekwencja wyniosła 7044 widzów, co daje ponad 780 widzów na mecz.

Najwięcej fanów pojawiło się na meczach Radomiaka z GKS-em Tychy (2454) i Stali Mielec z Wisłą Puławy (2340).

W ogólnej klasyfikacji zdecydowanie prowadzi GKS Tychy, który średnio na swój nowy stadion przyciąga 6952 widzów na mecz! Jest to bardzo imponujący wynik, którego Tyszanom zazdrości niejeden zespół z Ekstraklasy…

Wydarzenie kolejki.
Wydarzeniem kolejki było zapewne spotkanie na szczycie pomiędzy liderem, Wisłą Puławy a wiceliderem, Stalą Mielec. Dzięki wygranej 2:0 Stal wyprzedziła Wisłę i ponownie przewodzi w ligowej tabeli.

Leandro dzięki swojej bramce w meczu pomiędzy Radomiakiem a GKS Tychy, dał drużynie cenne zwycięstwo a sobie zapewnił pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców drugiej ligi.

www.2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni