Półfinał Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN: awans Stali (skrót)

W środę 1 czerwca piłkarze Stali Stalowa Wola w półfinale Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN zmierzyli się z JKS-em Jarosław. Zielono-czarni rywala pokonali 1:0.

W środę zielono-czarni rywalizowali w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN. Rywalem „Stalówki” był występujący na co dzień w IV lidze, JKS Jarosław. Środowy rywal naszego zespołu w tabeli w rozgrywkach ligowych zajmuje drugie miejsce.

Pierwsza połowa półfinałowego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej padł jeden, decydujący gol. W 64. minucie po akcji lewą stroną boiska Aleksander Drobot dograł piłkę w pole karne do Sławomira Dudy, a ten z kilku metrów skierował ją do siatki. „Stalówka” objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca potyczki.

Zielono-czarni pokonali rywala 1:0 i awansowali do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN.

JKS Jarosław – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

0:1 – Sławomir Duda 64′

JKS Jarosław (skład wyjściowy): Guridov – Chrupcała, Michel Johan, Bała, Bartnik, Raba, Ptasznik, Baran, Sobolewski, Szakiel, Hass.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Skrzyniak, Hladik, Khorolskyi (87′ Stępniowski), Olszewski, Zięba (74′ Wojtysiak), Drobot (74′ Stelmach), Szifer (46′ Kiełbasa), Duda, Kacprzycki (90 +1′ Hudzik), Biskup (74′ Grabarz).

Żółte kartki: Hass, Sobolewski – Grabarz.

Sędzia: Artur Szelc.