Zwycięstwo z Wisłą Sandomierz

W 3. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola podejmowali Wisłę Sandomierz. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Nasza drużyna już w 13. minucie tego meczu objęła prowadzenie! Po dośrodkowaniu w pole karne celnym strzałem głową popisał się Sławomir Duda! Chwilę po stracie gola goście wyprowadzili groźną akcję, lecz w ostatniej chwili dobrze spisała się defensywa „Stalówki”.

Zielono-czarni w kolejnych minutach szukali okazji na podwyższenie prowadzenia. Goście dobrze jednak się bronili i również raz na jakiś czas starali się wyprowadzać akcje ofensywne. W 35. minucie właśnie po takiej akcji główkował Szymon Rak. Piłkę pewnie złapał Mikołaj Smyłek. W końcówce pierwszej odsłony potyczki znów zapachniało golem dla Stali, ale zawodnicy z Sandomierza zdołali się wybronić.

Po przerwie zielono-czarni dalej dążyli do podwyższenia prowadzenia. Groźne strzały oddali Kacper Pietrzyk i Bartłomiej Olszewski. Piłka nie chciała jednak wpaść do bramki Wisły Sandomierz. Za to wpadła do siatki Stali…

W 67. minucie zaskakujące uderzenie z dystansu oddał Mateusz Stańczyk. Strzał przy słupku, po którym Smyłek musiał wyjmować piłkę z bramki. Wisła doprowadziła do remisu 1:1 i przez kilka następnych minut śmiało atakowała.

Podrażniona stratą gola Stal w 77. minucie znów jednak objęła prowadzenie. W polu karnym Wisły dobrze odnalazł się Kamil Radulj i z około 10 metrów ulokował piłkę w bramce gości.

To był już ostatni gol w tym meczu. „Stalówka” w środę pokonała Wisłę Sandomierz 2:1 i do swojego dorobku dopisała trzy punkty. Czekamy już na następne spotkanie ligowe!

Stal Stalowa Wola – Wisła Sandomierz 2:1 (1:0)

1:0 – Sławomir Duda 13′

1:1 – Mateusz Stańczyk 67′

2:1 – Kamil Radulj 77′

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba, Pietrzyk, Khorolskyi, Olszewski, Duda (57′ Żelisko), Drobot (90′ Stępniowski), Lebioda, Jopek, Wojtak (57′ Grober), Radluj (80′ Hascak).

Wisła Sandomierz (skład wyjściowy): Borusiński – Kudryavtsev, Siedlecki, Rak, Bełczowski, Wiśniewski, Partyka, Handzlik, Kuliga, Dwórzyński, Boksiński.

Żółte kartki: Wiśniewski, Stańczyk, Boksiński – Zięba. Drobot.

Czerwona kartka: Boksiński  /90 +5’/.