Zwycięstwo z Jutrzenką Giebułtów. Wideo: skrót i konferencja

W meczu 27. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Jutrzenką Giebułtów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Po ostatnich słabszych wynikach nasza drużyna bardzo potrzebowała przełamania i przede wszystkim zwycięstwa. W Wielką Sobotę rywalem „Stalówki” była Jutrzenka Giebułtów, przedostatnia drużyna w tabeli III ligi grupy IV.

Nasz zespół od początku spotkania szukał okazji na gola. W 9. minucie zapachniało bramką dla Stali, ale bardzo mocny strzał Piotra Mrozińskiego ofiarnie zablokował jeden z zawodników gości. W 17. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jutrzenki znalazł się Maciej Wojtak, lecz lepszy okazał się Damian Pawelski.

W kolejnych minutach „Stalówka” dalej często gościła na połowie rywala, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki drużyny Jutrzenki Giebułtów. W 27. minucie groźnie zrobiło natomiast pod naszym polem karnym. Gościom zabrakło jednak dokładnego rozegrania piłki. W 30. minucie nad poprzeczką główkował natomiast Krzysztof Michalec.To był czas, w którym lepiej na boisku prezentowali się piłkarze z Giebułtowa. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część potyczki rozpoczęła się znakomitej okazji dla Stali, lecz piłka znów nie wpadła do bramki gości. Po około godzinie gry znów natomiast groźnie zrobiło się pod naszą bramką. Zielono-czarnym udało się jednak uniknąć straty gola. Warto zaznaczyć, że bardzo pewnym punktem naszego zespołu był Tomasz Wietecha, który w kilku sytuacjach musiał pokazać swoje umiejętności.

W końcu w 78. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Michała Mistrzyka, a ten skierował ją do bramki Jutrzenki. „Stalówka” objęła prowadzenie 1:0, a w samej końcówce potyczki jeszcze je podwyższyła. Po raz drugi w tym spotkaniu bramkę strzelił Michał Mistrzyk, a zielono-czarni ostatecznie zwyciężyli 2:0.

Stal Stalowa Wola – Jutrzenka Giebułtów 2:0 (0:0)

1:0 – Michał Mistrzyk 78′

2:0 – Michał Mistrzyk 90 +3′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Wojtak (66` Hascak), Conde, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Sobotka, Piechniak (88′ Płonka).

Jutrzenka Giebułtów (skład wyjściowy): Pawelski – Michalec, Iwanicki, Silczuk, Kubiak, Majcherczyk, Zawadzki, Ślaski, Zeszczuk, Jeż, Ceglarz.

Żółte kartki: Hudzik, Wojtak, Conde – Silczuk, Jeż, Kaczor, Zawadzki.

Czerwona kartka: Silczuk /88’/ – za drugą żółtą.

Sędzia: Michał Wasil (Lublin).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"