Zwycięstwo w Krakowie. Trzy punkty dla Stali

W sobotę 14 listopada w meczu 20. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się na wyjeździe z Cracovią II. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Stalówki”!

Po ostatnim spotkaniu z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski czasu na odpoczynek nie było zbyt dużo. Zielono-czarni już w sobotę przystąpili bowiem do rywalizacji z rezerwami ekstraklasowej Cracovii.

Stal od pierwszych minut uzyskała przewagę na boisku i rozgrywała piłkę na połowie rywala. Na bramkę dla zielono-czarnych nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie z powietrza z 16 metrów uderzył Michał Fidzukiewicz. 1:0 dla Stali!

Po objęciu prowadzenia piłkarze prowadzeni przez Jaromira Wieprzęcia nie spuścili z tonu i cały czas szukali kolejnej okazji bramkowej. W 29. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Wiktoruk, a w polu karnym „Pasów” efektowny strzał głową oddał Fidziukiewicz. „Stalówka” od tego momentu z Cracovią II prowadziła 2:0.

W drugiej połowie sytuacja na boisku początkowo nie uległa zmianie. Stal przeważała i rozgrywała piłkę na połowie rywala. Rezerwy Cracovii tylko raz na jakiś czas przedostawały się przed naszą bramkę. Groźniej w okolicy pola karnego zielono-czarnych zrobiło się po około godzinie gry, ale nasi zawodnicy dobrze prezentowali się w defensywie.

W 79. minucie Stal podwyższyła natomiast swoje prowadzenie w tym spotkaniu. Wiktor Stępniowski dośrodkował z prawej strony boiska, akcję zamknął Bartosz Wiktoruk, który skierował piłkę do bramki gospodarzy. Dla tego piłkarza był to debiutancki gol w zielono-czarnych barwach.

„Stalówka” ostatecznie pokonała 3:0 rezerwy Cracovii po dwóch golach Michała Fidziukiewicza i jednym Bartosza Wiktoruka. Zielono-czarni do Stalowej Woli wracają z trzema punktami.

Cracovia II – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:2)

0:1 – Michał Fidziukiewicz 9′

0:2 – Michał Fidziukiewicz 29′

0:3 – Bartosz Wiktoruk 79′

Cracovia II (skład wyjściowy): Majchrowicz – Rząsa, Supryn, Pieńczak, Ożóg, Bracik, Stachera, Vinicius Ferreira, Lusiusz, Nowicki, Biernat.

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Zięba (83′ Lebioda), Witasik, Khorolskyi, Sobotka, Jopek (90′ Waszkiewicz), Mroziński, Wiktoruk, Szifer (67′ Stępniowski), Mistrzyk (83′ Zmorzyński), Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Ożóg – Khorolskyi.

Sędzia: Adam Jamka (Kielce).